• 2013-09-13

Fortele, uniki i niezłe cwaniaki!

15 września o godz. 12.30 wrocławskie Centrum Sztuki WRO zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Niedzielne Poranki Filmowe.

Niedzielny Poranek Filmowy – Fortele, uniki i cwaniaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niedzielny Poranek Filmowy – Fortele, uniki i cwaniaki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po bardzo udanej powakacyjnej inauguracji niedzielnych projekcji, połączonych każdorazowo z warsztatami, Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejny pokaz.

Podczas najbliższej projekcji znów udamy się w podróż ku źródłom najlepszych tradycji polskiej animacji. Tym razem naszym przewodnikiem będzie Leszek Komorowski, mistrz kreski, autor oryginalnych scenografii, finezyjnie bawiący się w swoich realizacjach konwencją, pastiszem i humorem. Przypomnimy jego niezapomniane wariacje na temat westernów, w których okrutne cwaniaki-zabijaki strzelają na oślep, acz finalnie muszą uznać władzę nie podzielających ich entuzjazmu, kończących zabawę żon. A kto pamięta o przygodach dzielnego Jonatana Kotta? O fortelach, dzięki którymi wychodzi z opresji opowiedzą dwa filmy z tej fantastycznej serii.

Oprócz wybranych filmów, których nie da się zobaczyć na dużym ekranie nigdzie indziej, każdej projekcji towarzyszyć będą specjalnie przygotowane działania warsztatowe, podczas których widzowie Poranków zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy i współtworzenia projektów artystycznych.

Program:

  • Te okrutne zabijaki – ponury dramat w trzech odsłonach, 1974
  • Masz szczęście – Jo, 1975
  • Fortele Jonatana Koota, 1980

Niedzielne Poranki Filmowe
Prezentacje filmów animowanych w cyklu Przedszkole Mediów
Wszystkie niedziele, zawsze o 12.30

Fortele, uniki i niezłe cwaniaki!
15 września 2013 r.
Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz