• 2013-09-13

Startuje Festiwal Edukacji dla Dzieci

W dniach od 13 do 29 września w Warszawie odbędzie się Festiwal Edukacji dla dzieci organizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Festiwal Edukacji dla Dzieci – plakat (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Edukacji dla Dzieci – plakat (źródło: materiały prasowe)

Jak zachęcić dzieci do wizyty w muzeum rezydencji królewskiej? Jak pokazać im wartość królewskiej kolekcji sztuki i piękno zabytkowych ogrodów? Jak w zajmujący sposób przedstawić najmłodszym odległą historię, która nadal wpływa na nasze życie? Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza na Festiwal Edukacji skierowany do dzieci i ich rodzin. Na uczestników czekają niezwykłe zajęcia edukacyjne – warsztaty dźwiękowe, promenada muzyczna i konkursy z nagrodami.

Festiwal zainauguruje Godzina przemian – wyprawa muzyczna po ogrodzie Łazienek Królewskich, oparta na wątkach Przemian Owidiusza, przygotowana przez Beatę Chwedorzewską i Jerzego Kornowicza, zorganizowana we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich. Godzina Przemian ukaże wybrane miejsca Łazienek jako krainę ożywionych mitów, w której dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać starożytnych bogów, herosów i nimfy. Wydarzenie odbędzie się w piątek 13 września o godz. 19.00. Miejsce spotkania: brama do Łazienek przy Belwederze.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu Edukacji będzie premiera edukacyjnej gry planszowej Łazienki Królewskie, przygotowanej przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z wydawnictwem Egmont. Gra będzie dostępna w kasach muzeum oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

We wrześniu na terenie Łazienek Królewskich odbędą się także dwa wydarzenia muzyczne Małej Warszawskiej Jesieni – interaktywna instalacja Plasterki muzyki (w Świątyni Sybilli, od 20 do 29 września) oraz Zabawa w strugach dźwięków – koncert perkusyjny Hob-beats Percussion Group (na placu zabaw 21 września o godz. 11.00 i 16.00).

Ponadto, w ramach Festiwalu Edukacji, odbędą się także:

Warsztaty dźwiękowe – zajęcia dla dzieci z field recordingu, czyli badania fonosfery Łazienek Królewskich. Z szumu ogrodowej fontanny, śpiewu ptaków, krzyku pawia najmłodsi będą mieli okazję skomponować dźwiękowy pejzaż tego magicznego miejsca.

14 września, godz.12.00–18.00, spotkanie przed Pałacem na Wyspie

Koncert Usłysz Łazienki – koncert ten będzie kulminacją wcześniejszych warsztatów dźwiękowych. Dzieci usłyszą utwory skomponowane z dźwięków zebranych w Ogrodzie Łazienek, twórczo zinterpretowane przez artystę Marcina Dymitera.

14 września, godz.18.00, pawilon w podkowie Podchorążówki

Turniej gry Łazienki Królewskie – rodzinne rozgrywki gry planszowej Łazienki Królewskie. Uczestnicy podczas rywalizacji będą zdobywać wiedzę na temat króla Stanisława Augusta i jego letniej rezydencji. Dla zwycięzców turnieju nagrody.

15 września, godz.11.00–15.00, pawilon w Podchorążówce

Zgrajmy się! – w grze planszowej Łazienki Królewskie najwspanialsi artyści epoki dostarczają królowi Stanisławowi Augustowi dzieł do jego kolekcji. Tego dnia dzieci i rodzice łatwo odnajdą te dzieła w Łazienkach. Stać będą przed nimi wolontariusze. Wystarczy wysłuchać ich opowieści, zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by wziąć udział w quizie Zgrajmy się!.

15 września, godz. 11.00–15.00, pawilon w Podchorążówce; wizyty w obiektach: Pałac na Wyspie, Biały Domek, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki

Festiwal Edukacji dla Dzieci
Od 13 do 29 września 2013 roku
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Dodaj komentarz