• 2013-09-13

Błądzić jest rzeczą…

Jeszcze do 15 września można nadsyłać prace do otwartego konkursu na instalację / prezentację na temat roli błędu w procesie projektowym.

Błądzić jest rzeczą... (źródło: materiały prasowe organizatora)

Błądzić jest rzeczą... (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs jest częścią wystawy Błądzić jest rzeczą, która potrwa od grudnia 2013 r. do stycznia 2014 r. w BWA w Tarnowie w ramach 10. edycji interdyscyplinarnego festiwalu ArtFest.

Tematem wystawy jest błąd w dizajnie. Pojęcie błędu funkcjonuje przy tym jako klucz-wytrych do badania myślenia projektowego i dynamiki projektowania. W procesie twórczym błąd wymyka się prostym podziałom dobre-złe/przydatne-nieprzydatne. Jest odbiciem drogi twórczej, etapem w procesie, może być produktywny i stymulować dalsze innowacje.

Błądzić jest rzeczą pokazuje, że błąd to twórcze, pojemne i często bardzo pozytywne zjawisko. A wszystko to po to, by ożywić debatę o procesie projektowania, wspólnie zastanowić się, jak tworzyć teoretyczne i praktyczne przestrzenie otwarte na eksperymenty i nowatorskie poszukiwania.

Do podjęcia tego tematu i podzielenia się doświadczeniem organizatorzy zapraszają projektantów, studia graficzne, studia kreatywne, teamy designerskie oraz studia architektoniczne.

Projekt konkursowy powinien zawierać koncepcję instalacji wykorzystującej dowolne media na ww temat przeznaczoną do prezentacji na maksymalnie 50 m2, której całkowity budżet realizacyjny wraz z honorarium wynosi maksymalnie 5000 PLN brutto. Prace konkursowe oceni jury w składzie: Czesława Frejlich, Rene Wawrzkiewicz, Oskar Zięta.

Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w ramach wystawy Błądzić jest rzeczą w nowo otwartej przestrzeni BWA oraz przedstawione w towarzyszącym wystawie e-katalogu.

Konkurs Błądzić jest rzeczą
Zgłoszenia: do 15 września 2013 r., godz. 12.00
Wystawa: grudzień 2013 r. styczeń 2014 r.
BWA Tarnów

Dodaj komentarz