• 2013-09-12

Young Creative Poland: 4 Years On na London Design Festival

16 września otwarta zostanie wystawa Young Creative Poland: 4 Years On podczas London Design Festival. Znajdą się na niej projekty 32 projektantów i marek z Polski.

Trefle, proj. Piotr Kuchciński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Trefle, proj. Piotr Kuchciński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorem wystawy jest Instytut Adama Mickiewicza i Creative Project Fundation. Wystawa odbędzie się w Ognisku Polskim – Polish Hearth Club (55 Exhibition Road). Można będzie ją oglądać do 22 września.

Wystawa Young Creative Poland: 4 Years On będzie prezentowała najlepsze projekty polskich projektantów i marek. Wśród nich meble, oświetlenie, akcesoria do domu, grafikę oraz projekty architektoniczne. Wydarzenie ma służyć tworzeniu sieci kontaktów, poznaniu bliżej polskiego designu, projektantów i marek.

Wśród prezentowanych projektów znajdą się Trefle Piotra Kuchcińskiego oraz stoliki Teddy Bear Mikołaja Wierszyłłowskiego zaprojektowane dla marki Noti.

Trefle to projekt wyróżniony już w tegorocznym konkursie Must Have (wystawa podczas Łodź Design Festival), będący wyjątkową interpretacją popularnego stołka. Jego charakterysyczna fantazyjna forma kształtem przypomina czterolistną koniczynę przynoszącą szczęście. Rodzina składa się z trzech typów siedzisk w różnych wielkościach: pufa, taboretu i hockera. Dodatkowo puf może pełnić funkcję stolika dzięki niezależnemu nakładanemu blatowi. Do wyboru różna kolorystyka tapicerki i różne warianty wykończeń szycia.

Z kolei komplet stolików z kolekcji Teddy Bear to projekt Mikołaja Wierszyłlowskiego i Pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Inspirowane designem lat 60-tych białe, eliptyczne stoliki doskonale uzupełniają konstelacje kolorowych sof, foteli i szezlongów Teddy Bear, ale także polubią sąsiedzto innych mebli. Różnią się wysokością, co pozwala je swobodnie zestawiać na rożne sposoby.

Young Creative Poland: 4 Years On na London Design Week
16-22 września 2013 r.
Polish Hearth Club (55 Exhibition Road)
Londyn

Dodaj komentarz