• 2013-09-12

Zgłoszenia na 17. MFF Zoom – Zbliżenia

Do 30 listopada można nadsyłać filmy na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia w Jeleniej Górze.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia w Jeleniej Górze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia w Jeleniej Górze (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia to impreza o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Na Festiwal przyjeżdżają miłośnicy kina z całego kraju oraz zagranicy. Jelenia Góra bardzo mocno zaznacza się na OFFilmowej mapie Polski, z każdym rokiem przybywa wartościowych filmów oraz twórców. Festiwal ma na celu przedstawienie kultur, języka filmowego, wymianę idei oraz prezentację i promocję niezależnej sztuki filmowej.

W ramach festiwalu odbywają się projekcje konkursowe i pokazy specjalne, warsztaty filmowe, otwarte dla widzów obrady jury i spotkania z twórcami, koncerty i inne imprezy towarzyszące.

Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form: filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz video-artów. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a w konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych.

Organizatorem festiwalu, odbywającego się pod patronatem Światowej Unii Filmu Niezależnego (UNICA), jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom – Zbliżenia
Zgłoszenia filmów: do 30 listopada 2013 r.
Festiwal: 18-23 lutego 2014 r.
Jelenia Góra

Dodaj komentarz