• 2013-09-11

Prapremiera Królestwa Koralowej Rafy

15 września w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się prapremiera Królestwa Koralowej Rafy Marty Guśniowskiej w reż. Marioli Ordak-Świątkiewicz, która zainauguruje I Festiwal małych Prapremier.

„Królestwo Rafy Koralowej", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Królestwo Rafy Koralowej", plakat (źródło: mat. prasowe)

Spektakl przenosi widza do świata podwodnego królestwa Rafy Koralowej, pełnego krewetek, małży, ośmiornic, skorupiaków i wielu innych morskich stworzeń. Życie poddanych byłoby wspaniałe, gdyby nie rządy despotycznego króla Rafaela. Sprawiedliwości staje się zadość, gdy król zostaje skazany na wygnanie na Wyspę Tyranów. Piękna królewna Delfina pragnie uratować swojego ojca, ale nikt z poddanych nie zamierza jej pomóc, oprócz sepleniącej Rekiny żądnej przygód. To za jej sprawą Delfina trafia na okręt słynnego Piraniella, zwanego księciem piratów, który jako jedyny ośmielił się wyruszyć na Wyspę Tyranów.

Dzięki podróży i napotkanym osobom Delfina uzmysławia sobie, że król Rafael naprawdę jest tyranem. Trudno jej uwierzyć w całe zło, którego dopuścił się jej ojciec. Czy odważnej Delfinie uda się uratować króla? Czy może zawróci z drogi, kiedy pozna całą prawdę o swoim ojcu? Czy odwzajemni ona miłość Piraniellowi?

Królestwo Koralowej Rafy:
reżyseria: Mariola Ordak-Świątkiewicz
scenografia: Jan Polívka
kostiumy: Ilona Binarsch
muzyka: Łukasz Damrych
animacje i projekcje: Wojciech Świątkiewicz
obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Natalia Wieciech, Jakub Grzybek, Zbigniew Koźmiński, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik. W nagraniu udział wzięła: Emilka Mandela

15 września 2013 r., godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
ul. Buczka 16, Teatr Lalki i Akora w Walbrzychu

Festiwal małych Prapremier:
od 17 do 21 września 2013 roku

Dodaj komentarz