• 2013-09-11

Freddie Mercury rock-operowo

29 września w krakowskim Kijów.Centrum odbędzie się widowisko muzyczne, poświęcone pamięci Freddie’go Mercury z udziałem artystów Royal Symphony Orchestra.

Freddie Mercury rock-operowo (źródło: Royal Art Press)

Freddie Mercury rock-operowo (źródło: Royal Art Press)

Jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju koncert poświęcony pamięci charyzmatycznego wokalisty i muzyka zespołu Queen. Gorące rytmy kontynentu afrykańskiego, pełna tajemnic, barw i egzotycznych harmonii muzyka dalekiego wschodu wprowadzą w klimat, w jakim kształtował swoją osobowość Farrokh Bulsara przyszły geniusz muzyki rockowej – Freddie Mercury.

W czasie koncertu będzie można usłyszeć popisy wokalne śpiewaków operowych i etiudy baletowe, gdyż powszechnie znana jest fascynacja tego największego showmana w historii muzyki rockowej właśnie operą i baletem. Nie zabraknie również wielkich przebojów zespołu Queen: We Are The Champions, Another One Bites the Dust, Don’t Stop Me Now czy Bohemian Rhapsody w nowych aranżacjach, w wykonaniu orkiestry symfonicznej, solistów i chóru. Nowatorskim i oryginalnym fragmentem koncertu z pewnością będzie połączenie techniki wokalnej śpiewaków operowych z wokalistami pop-rockowymi.

Freddy Mercury rock-operowo:
29 września 2013 r., godz. 20.00
ul. Krasińskiego 34, Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz