• 2013-09-11

Czuj się jak u siebie w MWW

Od 7 września w Muzeum Współczesnym Wrocław można oglądać wystawę pt. Czuj się jak u siebie.

Plakat wystawy „Czuj się jak u siebie”, MWW (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Czuj się jak u siebie”, MWW (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy: Joanna Furtas, Krzysztof Furtas, Piotr Matkowski, Robert Morawietz, Hubert Pokrandt, Zośka Reznik, Beata Rojek, Anna Rymarz, Jaga Słowińska, Sonia Sobiech, Maria Stożek, Miłosz Wiercioch, Szymon Wojtyła

W harmonogramie wystaw MWW pojawiła się niespodziewana szczelina. Nagła okazja do zagospodarowania nadwyżki czasu, przestrzeni i środków wzbudza jednak ambiwalentne uczucia. Zawiązana naprędce grupa przyjmuje ten dar i podejmuje próbę zmierzenia się z demokratyczną przestrzenią wolier.

Artyści o wystawie:

Mamy mnóstwo wolności, trudno temu zaprzeczyć. Do dyspozycji mamy również wniesiony przez siebie kapitał społeczny, środki publiczne, zaplecze instytucjonalne i wartość symboliczną. Ciągle negocjujemy – dyskutujemy o naszych relacjach, o klatkach w bunkrze i o plateau. Paradoksalnie, szukając słowami leżącego u podstaw działania problemu, poszukujemy dla siebie komfortu. Kiedy brakuje nam tropu sięgamy po intelekt, a tłumiąc intuicję wzbudzamy w sobie niemoc. Z dystansu wyglądamy podobno jak obwąchujące się nawzajem młode wilczki na stepie.

Nasze działanie ma otwarty charakter i przebieg. Bez opiekuna i bez tematu do podjęcia. To raczej swobodna zabawa tym, co zastane i wniesione. Eksperyment badający potencjał sytuacji współtworzonej przez chcące opierać się na sobie nawzajem instytucję, przestrzeń i ludzi. Ekspozycja będzie wyrazem tego doświadczenia. Małe muzealne reality show.

Czuj się jak u siebie
Wernisaż: 7 września 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 30 września 2013 roku
Woliery, Muzeum Współczesne Wrocław

Dodaj komentarz