• 2013-09-10

Wokaliści i wiolonczeliści na Wratislavia Cantans

Włoscy kompozytorzy baroku i zupełnie różne interpretacje sekwencji Stabat Mater – to program koncertu uczestników 38. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej, zaplanowanego podczas wrześniowego Wratislavia Cantans.

Giovanni Sollima (źródło: mat. prasowe)

Giovanni Sollima (źródło: mat. prasowe)

Tym razem młodzi śpiewacy pod okiem wybitnych pedagogów uczyli się Stabat Mater, utworu, który Antonio Maria Bononcini skomponował w Wiedniu, inspirując się modną wówczas polifonią. Z kolei w dziele Emanuele d’Astorgi zabrzmią tradycje muzyczne Sycylii. Młodym wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentów dawnych.

W drugiej części publiczność będzie mogła poznać zupełnie inne oblicze wiolonczeli. Bilety na koncert Sollima & Festival Cello Ensemble zostały wyprzedane, jednak na godzinę przed wydarzeniem będzie można kupić wejściówki. Giovanni Sollima jest wirtuozem wiolonczeli, który w swoich programach łączy Gesualda z Nirvaną; kompozytorem, który nie godzi się na etykietkę postminimalisty; nowatorskim konstruktorem instrumentów. We wtorkowy wieczór wystąpi wraz z polskimi wiolonczelistami, a w programie znajdą się między innymi jego własne utwory.

Wykonawcy koncertu 38. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej:
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Soliści: uczestnicy 38. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej, Zespół instrumentów dawnych
Program: Antonio Maria Bononcini – Stabat Mater, Emanuele d’Astorga – Stabat Mater

Sollima & Festival Cello Ensemble
Wykonawcy: Giovanni Sollima– wiolonczela
Program Festivalu Cello Ensemble : H.I.F. von Biber, C. Gesualdo, G. Sollima, F. Chopin – A. Franchomme, A. Piatti, G. Cervetto Basevi, R. Wagner, Nirvana

Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
od 6 do 15 września 2013 roku

Koncert 38. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej | koncert Sollima & Festival Cello Ensemble:
10 września 2013 r., godz. 17.00 i 20.00
Wrocław

Dodaj komentarz