• 2013-09-10

Doskonal Warsztat pisarza z Markiem Krajewskim

Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się zachęcają do udziału w konkursie, w którym nagrodą są bezpłatne warsztaty pisania z Markiem Krajewskim – autorem bestsellerowych powieści kryminalnych, filologiem klasycznym i doświadczonym pedagogiem. Termin nadsyłania próbek tekstu utworu prozatorskiego mija 30 września.

„Warsztat pisarza” z Markiem Krajewskim – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Warsztat pisarza” z Markiem Krajewskim – plakat (źródło: materiały prasowe)

Jak stworzyć idealnego bohatera? Jak przygotować się do pisania? Na co zwracać uwagę przy konstruowaniu fabuły? Czy naprawdę najpierw trzeba opracować plan powieści? Jak napisać zdanie? – tego i wiele więcej nauczy Marek Krajewski. Wystarczy wziąć udział w konkursie literackim Warsztat pisarza i doskonalić własny warsztat podczas Festiwalu Conrada. Jury, składające się z redaktorów krakowskich wydawnictw, wyłoni grupę, z którą przez cztery dni pracować będzie autor kryminałów.

Warsztaty z Markiem Krajewskim odbędą się w dniach od 24 do 27 października w Krakowie, a zakończy je otwarty wykład autora kryminałów.

Fundacja Sztuki Nowej Znaczy się wspiera twórców książki, zarówno piszących, jak i projektujących oprawę graficzną tekstu, specjalizujących się w typografii, projektowaniu tekstu, ilustracji. Wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Gazetą Wyborczą i Instytutem Książki od trzech lat z sukcesem realizuje akcję promującą czytelnictwo Strefa Wolnego Czytania.

Festiwal Conrada – jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Przez blisko tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światowej literatury, a wydarzeniom literackim towarzyszą pokazy filmów związanych z literaturą, wystawy, koncerty oraz wykłady, stanowiące dla prezentowanych twórców lub dzieł literackich dodatkowe, pozaliterackie konteksty. Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów – literatura wysoka spotyka się tu z twórczością popularną, publicystyką, filmem, teatrem i muzyką. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu, z czytelnikami spotkali się m.in.: Pascal Quignard, Etgar Keret, Marjane Satrapi, Per Olov Enquist, Claude Lanzmann, Herta Müller, Amos Oz, Jean Hatzfeld, László Krasznahorkai, a także doborowe grono polskich pisarzy i reportażystów, m.in. Wojciech Jagielski, Maciej Zaremba i Mariusz Szczygieł. Już po pierwszej edycji Festiwal stał się rozpoznawalną marką i symbolem wielkiego, międzynarodowego święta literatury. Relacjonują go najważniejsze polskie i europejskie media. Festiwal polecają na swoich łamach m.in. brytyjski The Guardian oraz szwajcarski Le Courrier, opiniotwórczy tygodnik Polityka zaliczył go do prestiżowego grona 10 wydarzeń kulturalnych w Polsce mających rangę Światowa Liga, a lifestyle’owy Malemen nazwał go wprost Salonem roku.

Warsztat pisarza z Markiem Krajewskim
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2013 roku
Termin odbywania się warsztatów: od 24 do 27 października 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz