• 2013-09-10

Magdalena Żołędź nad fenomenem błędu

Od 12 września we wrocławskiej Galerii U można oglądać wystawę fotografii Magdaleny Żołędź pt. 01. Projekt ma na celu pochylenie się nad fenomenem błędu.

Fot. Magdalena Żołądź (źródło: materiałt prasowe organizatora)

Fot. Magdalena Żołądź (źródło: materiałt prasowe organizatora)

Magdalena Żołędź o wystawie:

Nazwa 01 odnosi się do kodu binarnego. Usiłuję zdefiniować czym jest medium poprzez pryzmat ograniczeń, jakie się na nie nakłada. Błąd jako ogromny potencjał, możliwość ewolucji drogi twórczej oraz zachęta do walki ze sztywno nałożoną zasadą poprawności (technicznej) na wypowiedzi artystyczne. Wniknięcie w estetykę błędu umożliwia sprzeciw wobec konwencji, która przyćmiewa wartości pozytywne niepowodzeń pojawiających się podczas procesu technologicznego. Próba wycofania się ze sprawowania władzy nad obrazem i umożliwienie mu samodzielnego mówienia o samym sobie.

Wnikliwa obserwacja błędów pozwala dostrzec prawdziwy charakter medium. Nawet w ostatecznej drodze nadania ram pracom, istotne jest niepozostawienie sobie-autorowi oraz odbiorcy zbyt wielu odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Prace, które będzie można zobaczyć były realizowane w ramach studiowania na Fotografii (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) w pracowni dr. hab. Dominika Lejmana (as.Agnieszka Gębska) oraz dr. hab. Anny Tyczyńskiej (as.Marc Tobias Winterhagen).

Magdalena Żołędź, o1
Wernisaż: 12 września 2013 roku, godz. 19.00
ul. Jedności narodowej 95
Wrocław

Dodaj komentarz