9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej

18 września o godz. 13.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy 9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej.

Elsbet Wiens – From the sea (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elsbet Wiens – From the sea (źródło: materiały prasowe organizatora)

Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej to cykliczne wydarzenie artystyczne, które funkcjonuje w Gdyni już od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Rok 2013 to dla gdyńskiego przeglądu miniatur tkackich rok szczególny. Triennale obchodzi bowiem swoje 20-lecie. W tym czasie swoje prace prezentowali artyści z całego świata: USA, Kanady, Izraela, Meksyku, Korei, Japonii i prawie całej Europy.

Na wystawie prezentowane będą m.in. prace nagrodzone przez Jury w składzie: Aleksandra Bibrowicz-Skorska, założyciel i kurator Nadbałtyckiego Triennale, prof. Wojciech Sadley, Anna Śliwa, kurator wystawy z ramienia Muzeum Miasta Gdyni, Agata Zielińska-Głowacka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Norbert Zawisza- ówczesny Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Nagrody i wyróżnienia:

  • Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni – Elsbet Wiens (Niemcy) za pracę From the sea
  • 2 równorzędne Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego
    Hanns Herpich (Niemcy) za pracę Rother Schichtung
    Joanna Kania (Polska) za pracę Zniewolenie
  • Nagroda Muzeum Miasta Gdyni – Anna Więckowska-Kowalska (Polska) za pracę Biały pejzaż
  • 4 równorzędne wyróżnienia otrzymali: Włodzimierz Cygan (Polska) za pracę Tkać czy nie?, Riny Smits (Holandia) za pracę Gathering, Helene Tschacher (Niemcy) za pracę RC 09/10II i Izabela Wyrwa (Polska) za pracę Zakłócenia

9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej jest wystawą towarzysząca 14. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny – Łódź 2013, zorganizowaną we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni w Gdyni.

9. Międzynarodowe Nadbałtyckie Triennale Miniatury Tkackiej
18 września – 27 października 2013 r.
Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282
Łódź

Dodaj komentarz