• 2013-09-09

Taneczny powrót do złotej ery swingu

W dniach 28 i 29 września w Domu Kultury Rakowiec na warszawskiej Ochocie odbędzie się druga edycja Retro Weekendu. Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich wielbicieli stylu i muzyki retro.

Retro Weekend, plakat (źródło: mat. prasowe)

Retro Weekend, plakat (źródło: mat. prasowe)

Retro Weekend to dwa dni warsztatów tanecznych, koncertów i zabawy przy tradycyjnym jazzie rodem z Nowego Orleanu. W programie m.in.: warsztaty tańców swingowych (Lindy Hop, Charleston, Jitterbug), potańcówka, pokazy taneczne i koncert zespołu The Warsaw Dixielanders – jednej z nielicznych grup w Polsce grającej jazz nowoorleański. Warsztaty poprowadzą: Anna Milczarek i Paweł Struk (Rhythm Busters – Warszawa) oraz Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski (ShimSham – Warszawa).

Duet taneczny ShimSham, a tak naprawdę Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski. Jako tancerze wykazują się ogromną dbałością o szczegóły i staraniami, by ich ruch w pełni oddawał charakter muzyki. Starają się by w ich wykonaniu taniec był przyjemny zarówno dla nich, jak i dla widza, wplatając w choreografie charakterystyczne dla Lindy Hop elementy akrobatyczne.

Dom Kultury Rakowiec filia Ośrodka Kultury Ochoty – międzyorganizacyjna instytucja kultury działającą na terenie warszawskiej Ochoty. Jest organizatorem zajęć edukacji artystycznej z zakresu plastyki, tańca, muzyki, teatru oraz projektów artystycznych krajowych i międzynarodowych. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi. Budynkiem Domu Kultury Rakowiec zarządza WSM Rakowiec. Realizatorem programu artystycznego jest Ośrodek Kultury Ochoty.

Retro Weekend:
28 i 29 września 2013 roku
ul. Wiślicka 8, Dom Kultury Rakowiec
Warszawa

Dodaj komentarz