• 2013-09-07

Tribute to Moda polska w Lookout Gallery

Od 27 września w Lookout Gallery w Warszawie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Tribute to Moda polska. Ekspozycja odbędzie się w ramach Warsaw Gallery Weekend.

Fot. Joanna Pawlik, „Hałda”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Joanna Pawlik, „Hałda”, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach ekspozycji swoje prace zaprezentują: Dorota Buczkowska, Karol Komorowski, Anna Orłowska & Mateusz Choróbski, Joanna Pawlik, Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik, Grzegorz Wełnicki, Magda Wunsche, Paweł Żukowski

Lookout Gallery serdecznie zaprasza na wystawę fotografii z teczki kolekcjonerskiej z serii Tribute to, której patronuje popularny blog o sztuce Artbazaar. Po Tribute to Wróblewski, Nowa fala popierdala, Tribute to Krasiński, Tribute to Fangor oraz Tribute to Robakowski, przyszedł czas na Modę polską.

Do tej pory twórcy popularnego blogu Artbazaar, Krzysztof Masiewicz i Piotr Bazylko, zapraszali do współpracy młodych artystów, a ci odnosili się do twórczości klasyków polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Tym razem hołd został oddany Modzie polskiej, a w projekcie udział wzięło jedenastu artystów reprezentujących wiele pokoleń i posługujących się przede wszystkim medium fotografii.

Moda polska to nie tylko hasło o wieloznacznej konotacji, ale również namacalny świat, którego częściami składowymi są ubrania, rzeczy codziennego użytku, projektanci, modelki, fotograficy, reklamy, sklepy (także te z używaną odzieżą), kolorowe magazyny czy polska ulica. To obszar, który wymyka się prostym podziałom i jednoznacznym definicjom.

Dlatego też zebrani w projekcie twórcy nie szukali dosłowności, lecz potraktowali pojęcie Mody polskiej jako punkt wyjścia dla swoich poszukiwań. Widz, patrząc na zaproponowane prace fotograficzne, odkrywa w nich kolejne warstwy skojarzeń, osobistych doświadczeń czy historycznych odwołań zbudowanych dzięki, właściwym dla każdego artysty, środkom wyrazu.

Kurator: Agata Ubysz

Tribute to Moda polska
Wernisaż: 27 września 2013 roku, godz. 18.30
Wystawa potrwa do 19 października 2013 roku
Lookout Gallery
ul. Puławska 41/22
Warszawa

Dodaj komentarz