• 2013-09-07

Tribute to Astor Piazzolla

Gitarzystka Anna Pietrzak i akordeonista Olek Miśkiewicz w ramach Podróży po Strunach im. Marka Długosza zabiorą słuchaczy do Argentyny, gdzie mieszkał i tworzył mistrz tanga, Astor Piazzolla. Koncert odbędzie się 15 września we Wrocławiu.

Anna Pietrzak, for. Łukasz Rajcher (źródło: mat. prasowe)

Anna Pietrzak, for. Łukasz Rajcher (źródło: mat. prasowe)

Podczas koncertu muzycy zaprezentują najpiękniejsze kompozycje Piazzolli, wykonane w autorskich aranżacjach. Duet niejednokrotnie prezentował już ten repertuar między innymi podczas Festiwalu Polska Akademia Gitary 2012 czy Koncertów Czwartkowych w Oleśnicy, wszędzie budząc zainteresowanie, tak muzyką Piazzolli, jak i swoimi świetnymi wykonaniami. Składają się na nie doświadczenie sceniczne obu muzyków oraz świeżość ich interpretacji.

Anna Pietrzak – jest laureatką kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych, między innymi w Wiedniu, Tychach, Sinaii (Rumunia), czy Wolos (Grecja). Ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną oraz Konserwatorium Muzyczne w Pireus. Dotychczas wydała trzy płyty La Catedral – XX century guitar music, Gitana Electric – eclecitc oraz Farewell. Jest doskonałą solistką, ale równie często występuje w zespołach kameralnych i współpracuje z innymi muzykami, czego dowodem jest właśnie Tribute to Astor Piazzolla.

Olek Miśkiewicz – studiuje na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jako solista zdobył pierwsze nagrody w konkursach akordeonowych we Wrocławiu, w Dreźnie, Rybniku i Lubaniu. Występując z zespołem Cooltic zwyciężył w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Wybryk we Wrocławiu. Jest również cenionym pianistą, aranżerem i akompaniatorem, współpracującym między innymi z grupą teatralną Scena 37 czy z wrocławskim Przeglądem Piosenki Aktorskiej.

Koncert Tribute to Astor Piazzolla:
15 września 2013 r., godz. 19.00
pl. Solny 16, Klub Stara Giełda
Wrocław

Dodaj komentarz