• 2013-09-07

Koncert Tomasza Steńczyka

Na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, 23 września materiał z debiutanckiej płyty Myślibitwa oraz piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa laureat 16. Konkursu i Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej Tomasz Steńczyk.

Tomasz Steńczyk (źródło: mat. prasowe)

Tomasz Steńczyk (źródło: mat. prasowe)

Tomasz Steńczyk jest laureatem najważniejszych polskich festiwali piosenki, m.in. zdobył: wyróżnienie na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), I miejsce 37. Spotkań Zamkowych Śpiewajmy poezję w Olsztynie (2010), Grand Prix 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa Czy to jest kochanie w Elblągu (2010), I miejsce i nagrodę Prezydenta Krakowa na Grechuta Festival w Krakowie (2010), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (2011), I nagrodę 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2011), III nagrodę 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (2011).

Od 2011 roku współpracuje ze znakomitym autorem tekstów – Sławomirem Wolskim, znanym m.in. ze współpracy z Renatą Przemyk i Mariuszem Lubomskim. W lutym 2013 roku ukazała się płyta Myślibitwa – owoc współpracy dwóch dojrzałych, dopełniających się wzajemnie artystów, z oscylującą między rockową a bluesową muzyką Tomasza Steńczyka i pełnymi refleksji o życiu, miłości i zagubieniu tekstami Sławomira Wolskiego. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje – wszystko to czyni Myślibitwę jedną z najciekawszych produkcji muzycznych kręgu piosenki literackiej ostatnich lat.

Podczas Koncertu Tomasza Steńczyka nie zabranie piosenek z debiutanckiego wydawnictwa, ale zabrzmią również piosenki Agnieszki Osieckiej, którymi artysta wyśpiewał sobie III nagrodę podczas 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej.

Koncert z cyklu Nowa Energia w Piosence, w ramach 16. Konkursu i Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej:
23 września 2013 r., godz. 19.00
ul. Nowogrodzka 49, Nowa Scena Teatru Muzycznego Roma
Warszawa

Dodaj komentarz