• 2013-09-07

Julia Kijowska nagrodzona na Festiwalu w Warnie

Na zakończonym 5 września Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Miłość jest szaleństwem w Warnie, Julia Kijowska otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w filmie Miłość.

Julia Kijowska w filmie „Miłość” (źródło: materiały prasowe)

Julia Kijowska w filmie „Miłość” (źródło: materiały prasowe)

Od 31 sierpnia do 5 września w Warnie odbyła się XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Miłość jest szaleństwem. W czasie festiwalu z inicjatywy Instytutu Polskiego w Sofii zostały zaprezentowane filmy z Polski: Miłość w reż. Sławomira Fabickiego (w programie konkursowym) i Bez wstydu w reż. Filipa Marczewskiego. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem amerykańskiego reżysera Roba Nielsona przyznało nagrodę za główną rolę kobiecą Julii Kijowskiej – kreującej rolę Marii w filmie Miłość. Film został przyjęty wyjątkowo ciepło przez bułgarską publiczność, która w trakcie projekcji i po jej zakończeniu gorąco go oklaskiwała.

Instytut Polski w Sofii jest partnerem Festiwalu Miłość jest szaleństwem od 7 lat i współpracuje przy prezentacji polskich filmów. Członkiem tegorocznego jury międzynarodowego był zaproszony przez Instytut Polski w Sofii reżyser Mitja Okorn, któremu w ubiegłym roku na Festiwalu Miłość jest szaleństwem przyznano Nagrodę Specjalną za reżyserię filmu Listy do M.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Miłość jest szaleństwem
31 sierpnia – 5 września 2013 r.
Warna, Bułgaria

Dodaj komentarz