• 2013-09-06

Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?

11 września o godz. 19.00 w klubokawiarni Warszawa Powiśle odbędzie się spotkanie z cyklu Stacja Młoda Architektura pt. Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?

Stacja Młoda Architektura: Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stacja Młoda Architektura: Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków? (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miesięcznik Architektura-murator zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Stacja Młoda Architektura. Gośćmi najbliższego wieczoru, pt. Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?, będzie Maciej Siuda, współprojektant ekologicznego pawilonu z plastikowych butelek, który prezentowany był m.in. na ubiegłorocznym biennale architektury w Wenecji oraz Jędrzej Lewandowski, pomysłodawca i producent efektu gitarowego Farmer’s Mill, z którego korzystają już takie zespoły jak U2 czy Rammstein.

Odnajdź swoje miejsce w aktywności – reaguj! Mamy różne możliwości – od publikowania tekstów, poprzez krytykę, akcje w przestrzeni, wystawy i debaty, po zaangażowanie w politykę – zwracali uwagę uczestnicy organizowanych w tym roku przez Architekturę-murator konfrontacji Młodzi do Łodzi. Nasi goście, również biorący w nich udział, opowiedzą, w jaki sposób sami próbują odnaleźć się na rynku usług architektonicznych i jakie formy aktywności zawodowej i pozazawodowej uprawiają.

Maciej Siuda absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 2008-2011 architekt w biurach projektowych PO2 Arquitectos (Madryt), Sou Fujimoto Architects (Tokio) i Grupo Aranea (Alicante). Współtwórca międzynarodowych warsztatów architektonicznych IWAU. Prowadzący zajęcia w School of Form w Poznaniu oraz na Politechnice Świętokrzyskiej. Pomysłodawca kolektywu Balon, z którym w 2012 roku wygrał konkurs na projekt szkoły w Jacmel na Haiti. Pracuje też w duecie z Rodrigo García Gonzalezem, z którym zaprojektował tymczasowy pawilon DEVEBERE, prezentowany m.in. podczas ubiegłorocznego biennale architektury w Wenecji.

Jędrzej Lewandowski absolwent studiów magisterskich i doktoranckich Politechniki Łódzkiej. Wraz z Lilianną Prus właściciel pracowni Le 2 Workshop. Stypendysta Velux w Danii oraz University of Lund w Szwecji. Laureat kilku krajowych i międzynarodowych konkursów architektonicznych. Pomysłodawca i producent efektu gitarowego Farmer’s Mill, który został dotychczas zamówiony m.in. przez zespoły U2, Rammstein, Jack White, Mars Volta oraz był recenzowany przez czasopisma takie jak brytyjski Guitarist czy amerykański Premier Guitar. Współzałożyciel Szkoły 3D – pierwszej na rynku polskim szkoły grafiki trójwymiarowej dla osób początkujących.

Stacja Młoda Architektura: Co robi architekt, gdy nie projektuje budynków?
11 września 2013 r., godz. 19.00
Klubokawiarnia Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3B
Warszawa

Dodaj komentarz