• 2013-09-06

Tuwimowski slam poetycki w Łodzi

Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, Dom Literatury i pub Niebostan 14 września zapraszają na slam poetycki TWM:LDZ oraz koncert zespołu Fonetyka. Wydarzenia odbywają się w ramach projektu Tutaj Tuwim.

Slam poetycki „TWM:LDZ” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Slam poetycki „TWM:LDZ” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Będą te słowa jak taneczny krok!
Będą – jak złota do Stolicy droga!
– Poezja – jest to, proszę panów, skok,
Skok barbarzyńcy, który poczuł Boga!

(J. Tuwim, Poezja)

Barbarzyńcy i klasycy, amatorzy, błędne ptaki:
na tym slamie trzeba być!
Tylko raz się zdarzy taki!

Organizatorzy zapraszają starszych i młodszych, piszących do szuflady i profesjonalistów oraz publiczność na pierwszy łódzki Slam Tuwimowski TWM: LDZ. Nie może zabraknąć piszących wiersze, prozę poetycką czy haiku. Zachęca się uczestników, by stanęli w szranki z uznanymi poetami i pokazali, co potrafią Dawidowi Kotei, Kubie Przybyłowskiemu, Weronice Lewandowskiej i Jasiowi Kapeli.

Slam odbywa się w systemie pucharowym: uczestnicy zostają rozlosowani i do finału rywalizują ze sobą w parach (maksimum 16 uczestników). Należy przygotować co najmniej 4 teksty, w tym choć jeden inspirowany w dowolny sposób twórczością Juliana Tuwima. W I rundzie i ćwierćfinale slamerzy mają po 2 minuty na prezentację tekstów, w półfinale – 3, a w finale – 5 minut. O tym, kto wygra, decyduje publiczność.

Zgłoszenia do udziału w slamie należy nadsyłać na adres: lodz@poczta.krytykapolityczna.pl

Slam poprowadzi Maciek Stańczyk (Niebostan).

Główna nagroda wynosi 500 zł. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody książkowe, a dla publiczności konkursy.

Slamowi towarzyszy koncert zespołu Fonetyka – synthrockowego bandu, który postawił tekstowo na poetów wyklętych i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Debiutowali dobrze przyjętym albumem z tekstami Rafała Wojaczka Requiem dla Wojaczka, obecnie promują materiał koncertowy z przygotowywanej płyty Bursa. Koncertowi towarzyszą wizualizacje Wawrzyńca Hłaski. W skład Fonetyki wchodzą: Przemysław Wałczuk – voc/bas, Daniel Zaklikowski – git/synth oraz Piotr Jabłoński – drums.

W ramach wydarzenia pub literacki Niebostan zaprasza na nocne afterparty.

Wydarzenia projektu Tutaj Tuwim objęte są opieką merytoryczną Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.

Slam poetycki TWM:LDZ i koncert Fonetyki
14 września 2013 roku, godz. 19.30
Łódź

1 komentarz do artykułu “Tuwimowski slam poetycki w Łodzi”

  1. jmc

    Świetnie, że takie inicjatywy powstają w tym mieście, to bardzo krzepiące. Sam na pewno postanowię się tam wybrać, bo nigdy nie uczestniczyłem w takim przedsięwzięciu i chętnie zobaczę na czym polega.

Dodaj komentarz