• 2013-09-05

Adam Pańczuk w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

8 września w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbędzie się spotkanie z Adamem Pańczukiem w ramach cyklu !Art Come Out!.

Fot. Adam Pańczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Adam Pańczuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszystkim radziłbym, żeby oglądali dużo zdjęć, myśleli o nich. Zastanawiali się dlaczego ktoś w taki sposób opowiedział konkretną historię, a nie inny. Jak ja opowiedziałbym tą historię, ten temat. Żeby spróbował się znaleźć zamiast fotografa z tym samym miejscu. Czy by zrobił to tak samo, czy inaczej. Patrzył jak są składane historie. Pojedyncze zdjęcie to jest pojedyncze zdjęcie, ale liczy się też szersza wypowiedź, to żeby opowiedzieć historię przez cykl, wtedy to pokazuje, że mamy coś do powiedzenia, a nie tylko jednym kadrem myślimy.

Adam Pańczuk

Adam Pańczuk – urodzony w 1978 r., absolwent Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Na codzień członek kolektywu Sputnik Photos. Jego specjalnością jest fotografia dokumentalna, prowadzi pracownię fotoreportażu w Akademii Fotografii. Na swoim koncie ma liczne nagrody w konkursach fotograficznych m.in. Magnum Expression Award, Lens Culture International Exposure Awards, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Fotofestiwal w Łodzi, National Geographic, Newsreportaż. Został także wyróżniony w 2011 roku przez brytyjski magazyn British Journal of Photography jako jeden z najbardziej obiecujących fotografów na świecie.

Adam Pańczuk, !Art Come Out!
Spotkanie odbędzie się 8 września 2013 roku o godzinie 18.00
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12
Kraków

Dodaj komentarz