• 2013-09-04

Zabajani! Bajeczne manewry literackie

9 i 10 września Biblioteka Śląska zaprasza na trzecią część akcji Zabajani! Bajeczne manewry literackie. W kilku miastach województwa Śląskiego autorzy książek dla dzieci i młodzieży spotkają się ze swoimi czytelnikami.

„Zabajani! Bajeczne manewry literackie”  – pocztówka (źródło: materiały prasowe)

„Zabajani! Bajeczne manewry literackie” – pocztówka (źródło: materiały prasowe)

Dawno, dawno temu… − tak kiedyś zaczynało się wiele pięknych bajek. Bajki i baśnie kojarzą się najczęściej z dzieciństwem, uczą odpowiedzialności, pomagają wytłumaczyć trudne zagadnienia, pozwalają na chwilę rozmarzenia się. Czy dzisiaj zostało z nich coś jeszcze ? Czy w obecnych czasach uprawia się bajkopisarstwo? Czy ludzie znajdują czas na bajkę? Czy jest ona zarezerwowana tylko dla najmłodszych? Może trzeba zatrzymać się i wspólnie pobajać? Będzie ku temu doskonała okazja, trwa bowiem akcja Biblioteki Śląskiej w Katowicach Zabajani! Bajeczne manewry literackie.

9 i 10 września w ramach trzeciej części przedsięwzięcia autorzy książek dla dzieci i młodzieży (Jerzy Niemczuk, Barbara Kosmowska i Małgorzata Strękowska-Zaremba) spotkają się z czytelnikami w 10 bibliotekach województwa śląskiego.

Spotkania autorskie odbędą się wg następującego harmonogramu:

  • 9 września Jerzy Niemczuk zagości w Łaziskach Górnych i Mikołowie, Barbara Kosmowska w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach, a Małgorzata Strękowska-Zaremba odwiedzi Rudę Śląską i Zabrze;
  • 10 września Jerzy Niemczuk spotka się z czytelnikami w Cieszynie, Barbara Kosmowska w Żorach i Jastrzębiu-Zdroju, a Małgorzata Strękowska-Zaremba w Tarnowskich Górach.

Zabajani! Bajeczne manewry literackie
Od 9 do 10 września 2013 roku
Łaziska Górne, Mikołów, Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Ruda Śląska, Zabrze, Cieszyn, Żory, Jastrzębie-Zdrój, Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz