• 2013-09-04

Wielkie pożegnanie z kinem Stevena Soderbergha

29 listopada na ekrany polskich kin wejdzie Wielki Liberace w reżyserii Stevena Soderbergha z Michaelem Douglasem i Mattem Damonem w rolach głównych.

Kadr z filmu „Wielki Liberace”, reż. Steven Soderbergh (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Wielki Liberace”, reż. Steven Soderbergh (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wielki Liberace (Behind the Candelabra) to jedna z największych filmowych niespodzianek tego roku. Film został zrealizowany na zamówienie telewizji HBO, a jego światowa premiera odbyła się w konkursie głównym festiwalu w Cannes.

Po jego pierwszym pokazie, ku zaskoczeniu wielu, głośno mówiło się, że to jeden z najlepszych filmów imprezy, a Michael Douglas (Wall Street, Nagi instynkt), wcielający się w tytułową postać, zagrał rolę życia. W Wielkim Liberace partneruje mu Matt Damon (Buntownik z wyboru, Tożsamość Bourne’a), a sam film jest wielkim pożegnaniem z kinem Stevena Soderbergha.

Wielki Liberace to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace – bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

Wielki Liberace został wyróżniony aż piętnastoma nominacjami do nagród Emmy i oficjalnie zamyka karierę Stevena Soderbergha. Jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich reżyserów filmowych, nagrodzony Złotą Palmą za Seks, kłamstwa i kasety wideo oraz Oscarem za Traffic, postanowił więcej nie reżyserować.

Wielki Liberace (Behind the Candelabra)
Reżyseria: Steven Soderbergh
Obsada: Michael Douglas, Matt Damon
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 29 listopada 2013 r.

Dodaj komentarz