• 2013-09-04

Derealizm w przestrzeniach wrocławskiej Galerii Miejskiej

Od 6 września w Galerii Miejskiej we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Derealizm.

Plakat wystawy „Derealizm”, Galeria Miejska we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy „Derealizm”, Galeria Miejska we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wrocławska wystawa, na którą składają się prace 11-stu polskich artystów nowej generacji, postuluje powrót do źródeł sztuki. Do obrazów płynących z doświadczeń wyobraźni, zmysłów, postrzegania, przekraczania reguł i co ważne – otwarty dialog z odbiorcą.

Już od 6 września w otwartej po remoncie Galerii Miejskiej we Wrocławiu będzie można zobaczyć obrazy Katarzyny Szeszyckiej, Julii Curyło, Aleksandry Urban, Ewy Juszkiewicz, Radosława Szlagi, Doroty Kozieradzkiej, Marcina Zawickiego, Łukasza Stokłosy, Pauliny Sadowskiej, Mariusza Mikołajka oraz Krzysztofa Izdebskiego-Cruza.

Prezentowany wybór jedenastu artystów i ich pięćdziesięciu prac jest hołdem złożonym ludzkiej pracy manualnej i wiedzy, która płynie z doświadczeń człowieka walczącego z materią. Derealizm jest także próbą odpowiedzi na ważne i trudne pytania dotyczące przyszłości kultury. Jaką kondycję zaprezentuje kultura po już nieaktualnych doświadczeniach modernizmu i postmodernizmu? Przekonajmy się i zakosztujmy w odpowiedzi proponowanej przez twórców Derealizmu.

Problemy często generują różne odpowiedzi, które padają z perspektywy różnych punktów widzenia. To doświadczenia, preferencje i profesje determinują nasze wybory. Jednak – mimo różnic – współpraca jest możliwa. Celem jest uczynienie świata przynajmniej odrobię znośniejszym, a z kultury strefy choćby o szczyptę bardziej nasyconej poczuciem sensu i ducha. O tym i o wielu innych sprawach opowiada Derealizm.

Derealizm
Wystawę można oglądać od 6 września do 5 października 2013 roku
Galeria Miejska
ul. Kiełbaśnicza 28
Wrocław

Dodaj komentarz