• 2013-09-04

Boeing, Boeing we wrześniu w Powszechnym

Już 13 września w Łodzi odbędzie się premiera światowego hitu Boeing, Boeing w reżyserii Giovanniego Castellanosa, który zainauguruje nowy sezon artystyczny Teatru Powszechnego.

„Boeing Boeing", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Boeing Boeing", plakat (źródło: mat. prasowe)

Twórcy spektaklu przenoszą akcję sztuki do Łodzi, gdzie mieszka prężnie działający w branży nieruchomości Maks. Ma on nie tylko bogate CV, ale i życie uczuciowe. Maks ma trzy narzeczone, z których każda jest stewardesą i każda uważa, że jest dla Maksa tą jedną jedyną. Dzięki rozkładom lotu, zmianie stref czasowych i… wsparciu nieocenionej pomocy domowej, udaje mu się pogodzić wizyty wszystkich pań i ukryć przed każdą kolejną istnienie pozostałych. Co się jednak stanie kiedy Maksa odwiedzi jego dawny przyjaciel Paweł, który z nadzieją zatrudnienia w łódzkim hotelu Hilton przyleci do niego z wizytą? Czy niepozorny kumpel łata pomoże Maksowi miękko wylądować czy może zafunduje mu prawdziwą katastrofę w przestworzach?

Sztuka Boeing, Boeing, wystawiana w 55 krajach świata i zagrana ponad 17,5 tysiąca razy trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Na język polski przełożył ją Bartosz Wierzbięta, autor polskich wersji językowych m.in. do Shreka, Sezonu na misia, Skoku przez płot czy Madagaskaru.

reżyseria: Giovanny Castellanos
scenografia: Wojciech Stefaniak
muzyka: Marcin Rumiński
grają: Magda Zając, Karolina Łukaszewicz, Beata Ziejka, Jakub Firewicz, Janusz German, Artur Zawadzki.

Boeing, Boeing
Premiera: 13 września 2013 r.
ul. Legionów 21, Teatr Powszechny
Łódź

Dodaj komentarz