• 2013-09-03

Warsztaty dekoracji wnętrz Concordia Design

21, 28 września oraz 12 i 26 października poznańskie centrum Concordia Design zaprasza na cykl spotkań poświęconych dekoracji wnętrz.

H&M Home Collection (źródło: materiały prasowe organizatora)

H&M Home Collection (źródło: materiały prasowe organizatora)

Formuła łącząca wykłady z warsztatami pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć zasady aranżacji i wykorzystać je w urządzaniu własnych domów czy mieszkań. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Bernady – historyk sztuki i projektantka współpracująca z wieloma znanymi markami. Cykl spotkań Home Design  powstał we wspólłpracy z H&M Home.

Tematy spotkań będą opierały się o pojęcia opisujące style: Basic, Clean, Cosy, Coast. Pierwsze z cyklu Home Design. Basic. Co sprawia, że dom lubimy lub nie? dotyczyć będzie klasyki i aktualnych trendów w aranżacji wnętrz. Drugie: Home Design. Clean. Zmęczeni nadmiarem i chaosem – w poszukiwaniu przestrzeni dotknie pojęć minimalizmu, czystości formy, prostoty we wnętrzach. Kolejne Home Design. Cosy. O tym, jak współczesny człowiek buduje gniazdo poświęcone będzie przytulności, komfortowi, wygodzie. Wreszcie Home Design. Coast. Morze możliwości. Zabawa formą, kolorem, kształtem pokaże możliwe stylizacje sypialni, łazienek, aranżacje stołów i dekoracje tekstylne.

Podczas części warsztatowej i teoretycznej każdego ze spotkań uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak za pomocą tkanin ocieplić wnętrze, jak dobierać kolory i dodatki czy jak funkcjonalnie urządzić poszczególne pomieszczenia w domu. Poznają klasyfikację stylów wnętrzarskich. Zapoznają się z zasadami ergonomii i estetyki. Nauczą się łączenia elementów i stylów, wybierania mebli, oświetlenia i dodatków pod kątem formy i funkcji. Przyjrzą się różnym rozwiązaniom w przestrzeni mieszkalnej – podziałowi tradycyjnemu oraz zachowaniu przestrzeni otwartej. Wreszcie dowiedzą się także czym są trendy, jak powstają trendbooki oraz jak z nich korzystać. W każdym spotkaniu może wziąć udział około 60 osób. Zajęcia trwają od godz. 11.00 do 14.00. Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy (info@concordiadesign.pl).

Home Design
21 i 28 września oraz 12 i 26 października 2013 r., godz. 11.00-14.00
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz