• 2013-09-02

Czwarty Panel Gombrowiczowski już w październiku

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza wszystkich miłośników literatury na czwarty Panel Gombrowiczowski, który odbędzie się 6 października. Tym razem będzie poświęcony tematyce emigracji literackiej.

R. Gombrowicz i M. Grinberg, fot. B. Olszewski (źródło: materiały prasowe)

R. Gombrowicz i M. Grinberg, fot. B. Olszewski (źródło: materiały prasowe)

Gośćmi będą pisarze, którzy doświadczyli życia i tworzenia poza krajem: dobrowolny emigrant Mariusz Wilk, który twierdzi, że emigrantem nie jest; Bronisław Świderski, wygnany z Polski po Marcu ’68, który o emigracji pisał nie tylko w swoich powieściach, ale również w tekstach naukowych i publicystycznych, oraz Zbigniew Kruszyński, emigrant polityczny w latach 80., który wrócił do kraju, ale doświadczenie emigracji jest jednym z najważniejszych tematów jego prozy.

Panel Gombrowiczowski Literatura i emigracja są wydarzeniami organizowanymi w ramach cyklu Powrót Gombrowicza, który upamiętnia 50. rocznicę powrotu pisarza do Europy z trwającej niemal ćwierć wieku emigracji argentyńskiej.

Dotychczas w ramach cyklu Powrót Gombrowicza we Wsoli gościł reżyser paryskiej prapremiery Ślubu Jorge Lavelliego, z którym o teatrze Gombrowicza rozmawiał wybitny krytyk i teatrolog Janusz Majcherek.

Panel Gombrowiczowski Literatura i emigracja
6 października 2013 roku
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz