• 2013-09-02

Maciej Pieprzyca o woli życia

Wzorowana na prawdziwych wydarzeniach książka Chce się żyć, której autorem jest Maciej Pieprzyca, trafi do księgarń 4 września nakładem wydawnictwa W.A.B.

Maciej Pieprzyca „Chce się żyć” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Maciej Pieprzyca „Chce się żyć” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Chce się żyć to niepokorna opowieść o ogromnej woli życia osoby skazanej przez świat na milczenie z powodu strasznej choroby – porażenia mózgowego. Opowieść Mateusza nie ogranicza się jednak do jego zmagań z przeciwnościami. Mateusz, jak każdy inny chłopiec, a później mężczyzna, przeżywa trudy dorastania, pierwszą miłość, tęsknotę i samotność.

Na podstawie tej samej historii powstał film wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę (w roli głównej Dawid Ogrodnik, znany z filmu Jesteś Bogiem). Film Chce się żyć zakwalifikowano do elitarnej selekcji MFF w Montrealu, znalazł się też w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów Gdynia Film Festiwal.

Maciej Pieprzyca – urodzony w 1964 scenarzysta i reżyser. Autor takich filmów dokumentalnych jak: Przez nokaut (1995), Jestem mordercą (1998), Zostanie legendą (1998). Autor scenariusza i reżyser filmu Barbórka (2005) z cyklu Święta Polskie oraz głośnego Inferno (2001). Laureat licznych nagród.

Maciej Pieprzyca Chce się żyć
Premiera: 4 września 2013 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz