• 2013-08-31

The Sunlit Earth w trasie

Trójmiejski skład The Sunlit Earth rusza w trasę koncertową, w czasie której wystąpią m.in. podczas finału koncertów Męskiego Grania oraz jako support przed występem duńskiej formacji rockowej w gdańskim klubie B90.

Koncerty The Sunlit Earth, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncerty The Sunlit Earth, plakat (źródło: mat. prasowe)

The Sunlit Earth grają alternatywny rock – w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Mimo, że działa od niedawna, zespół może pochwalić się wyróżnieniem na Festiwalu Fama, pierwszym miejscem w przeglądzie festiwalu Metropolia Jest Okey 2012, zwycięstwem w drugiej edycji Muzycznego Ugięcia oraz zaproszeniem do najnowszej edycji Męskiego Grania i zagrania supportu przed grupą The Raveonettes na koncercie w Gdańsku w klubie B90.

Obecnie zespół najaktywniej udziela się na gdańskiej scenie muzycznej. W lutym 2013 wydali pierwszą EPkę There’s Something in the Air nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records.

The Sunlit Earth – pochodzą z zapomnianego i w dodatku najzimniejszego miasta w Polsce – Giżycka. Formacja powstała jako akt samoobrony w obliczu nadchodzącej najokrutniejszej zimy stulecia. W celu ochrony rodzin, przyjaciół i przypadkowych osób członkowie zespołu skomponowali kilkanaście rozgrzewających krew w żyłach utworów, które od tamtej pory skromnie, lecz uparcie prezentują na scenach dla przyjemności i dobra publiczności. The Sunlit Earth to: Maciej Minikowicz (wokal, gitara), Maciej Komisarczyk (perkusja), Michał Prażmo (gitara basowa, wokal), Paweł Idek (gitara).

Koncerty The Sunlit Earth:

31 sierpnia 2013 roku, Finałowy koncert Męskiego Grania
1 września 2013 roku – Klub Piękny Pies, Kraków
2 września 2013 roku, Klub Niebostan, Łódź
3 września 2013 roku, Klub Barometr, Warszawa
28 września 2013 roku, Klub B90, Gdańsk

Dodaj komentarz