• 2013-08-31

Recital gitarowy w Galerii na Czystej

Michał Daniel Bąk, gitarzysta i autor albumu z interpretacjami utworów Marka Pasiecznego 7 września wystąpi w Galerii na Czystej we Wrocławiu, w ramach cyklu koncertów Podróże po Strunach.

Michał Daniel Bąk (źródło: mat. prasowe)

Michał Daniel Bąk (źródło: mat. prasowe)

Michał Daniel Bąk, pochodzący z Trzebnicy gitarzysta klasyczny, podczas swojego recitalu wykona utwory między innymi Johna Dowlanda, Mauro Giulianiego, Leo Brouwera i Rolanda Dyensa. Nie zabraknie również kompozycji Marka Pasiecznego, którym Michał Daniel Bąk poświęcił swoją pierwszą płytę Music Journey, wydaną w 2010 roku.

Gitarzysta  jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod kierunkiem Marka Zielińskiego. Był również wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Prezydenta Wrocławia oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Wśród jego największych osiągnięć artystycznych wymienić można zdobycie pierwszego miejsca w Europaischer Jugendwettbewerb fur Gitarre w Velbert w Niemczech (2006) czy otrzymanie tytułu Young Talent of the Year podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Aalborg w 2012 roku. Michał Daniel Bąk wielokrotnie wygrywał krajowe i międzynarodowe konkursy gitarowe w Sanoku, Kielcach, Krynicy Górskiej, Tychach i Rewalu. W kwietniu tego roku zajął drugie miejsce na John W. Duarte Wettbewerb w Rust w Austrii. W środowisku gitarowym wielkim uznaniem cieszy też się jego debiutancka płyta Music Journey, zawierająca interpretacje utworów Marka Pasiecznego. Album otrzymał pozytywne recenzje zarówno krytyków, jak i samego kompozytora, który dostrzegł w wykonaniach Bąka niezwykłą ekspresję i wirtuozerię.

Recital Michała Daniela Bąka:
7 września 2013 r., godz. 19.00
ul. Czysta 4, Galeria na Czystej,
Wrocław

Dodaj komentarz