• 2013-08-31

Finał Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej

Zbliża się koniec tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu na interpretację piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. Znany jest już repertuar, skład jury oraz nazwiska Finalistów 16. Konkursu i Festiwalu.

16. Konkurs i Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej", plakat (źródło: mat. prasowe)

16. Konkurs i Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej", plakat (źródło: mat. prasowe)

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, organizator Festiwalu, informuje iż w tym roku o nagrody w finale Konkursu Wokalnego zawalczą następujący młodzi wokaliści i wokalistki: Karolina Czarnecka, Aleksandra Długosz, Agata Góral, Justyna Grzywaczyk, Justyna Kunysz, Aleksandra Kwiatkowska, Jakub Pawlak, Paweł Ruszkowski, Julia Rybakowska, Wiktoria Węgrzyn oraz zespół Nieczuli Gentelmani.

Kolejnym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej będzie koncert z cyklu Nowa energia w piosence, w którym Okularnicy prezentują laureatów Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej sprzed lat. W tym roku zaproszono Tomasza Steńczyka, laureata 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Finalistów 16. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej oceni Jury w składzie: Wojciech Mann, Maja Kleszcz, Wojciech Kępczyński, Ewa Kornecka i Zbigniew Zamachowski. Dyrektorem Artystycznym Konkursu jest Jerzy Satanowski. Laureatom towarzyszyć będzie zespół pod kierunkiem Jacka Kity.

Koncerty 16. Konkursu Wokalnego Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie:

 • Tomasz Steńczyk z Zespołem
  23 września 2013 r., godz. 19.00
  ul. Świętej Barbary 12, Nova Scena Teatru Muzycznego ROMA
 • Koncert Finalistów
  28 września 2013 r., godz. 20.00
  ul. Grzybowska 79, Muzeum Powstania Warszawskiego
 • Koncert Finałowy
  29 września 2013 r., godz. 20.00
  ul. Myśliwiecka 3/5/7, Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
 • Koncert Galowy
  30 Września 2013 r., godz. 19.00
  ul. Nowogrodzka 49, Teatr Muzyczny ROMA

Dodaj komentarz