• 2013-08-31

Dojrzałe Kino Pod Baranami

4 września o godz. 10.30, pokazem najnowszego filmu Woody’ego Allena Blue Jasmine, rozpocznie się jesienny cykl Dojrzałe Kino w krakowskim Kinie Pod Baranami.

Dojrzałe kino (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dojrzałe kino (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokazy z cyklu Dojrzałe kino to pomysł na wciągnięcie seniorów w bieżący obieg kultury. W ramach Dojrzałego kina nie proponuje się widzom klasyki, czyli filmów, które pamiętają z czasów swojej młodości, lecz pozycje premierowe, świeże tytuły z bieżącego repertuaru Kina Pod Baranami. Każda projekcja poprzedzona jest krótką prelekcją pani redaktor Marii Malatyńskiej. Kończy się zaś burzliwą dyskusją z udziałem publiczności. Dojrzałe kino to także okazja do spotkania ze znajomymi przy kawie, herbacie i ciasteczku, które funduje widzom Kino Pod Baranami.

W ramach pierwszego spotkania w nowym sezonie dojrzali widzowie zobaczą najnowszy film Woody’ego Allena Blue Jasmine. Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy, Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Opowiada historię Jasmine (Cate Blanchett), przywykłej do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin), świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Zawiłe relacje męsko-damskie i ludzkie słabości swoich bohaterów Woody Allen komentuje z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją.

Na planie najnowszego filmu Woody’ego Allena tradycyjnie spotkała się imponująca gwiazdorska obsada. Obok laureatki Oscara i dwóch Złotych Globów – Cate Blanchett (Elizabeth, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), pojawią się m.in. trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin (Zakochani w Rzymie), uhonorowana Złotym Globem Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia) i charyzmatyczny Peter Sarsgaard (Była sobie dziewczyna).

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów.

Dojrzałe Kino – inauguracja sezonu
4 września 2013 r., godz. 10.30
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz