• 2013-08-30

Nowy album Turin Brakes we wrześniu

We Were Here – nowy, szósty album brytyjskiego zespołu Turin Brakes ukaże się 30 września. Wystrzegając się cyfrowej technologii gdzie tylko się da Turin Brakes nagrali album na żywo, na taśmę.

„We Were Here", okładka (źródło: mat. prasowe)

„We Were Here", okładka (źródło: mat. prasowe)

Najnowszy album We Were Here został zarejestrowany w walijskim studio Rockfield w dwa tygodnie podczas 18-to godzinnych sesji. Nad realizacją nagrań i miksem czuwał Ali Staton (Rufus Wainwright, Madonna, Tricky), a produkcją zajęli się członkowie zespołu oraz Ali Staton.

W 2001 roku ukazał się debiutancki album Turin Brakes The Optimist, za który grupa otrzymał nominację do nagrody Mercury Music Prize. Od tego czasu, przez ponad dekadę, Turin Brakes inspirują swoją twórczością wielu artystów, jak choćby Staves i Flux Pavilion.

Olly Knights opowiada o tym, jak nowy album koresponduje z debiutem Turin Brakes:

Jeśli płyta The Optimist była jak dusza dwudziestolatka ze złamanym sercem, który gubi swoją niewinność, tak We Were Here to prawdopodobnie podsumowanie tego, gdzie ta dusza znajduje się dekadę później. Trochę bardziej boi się świata, bije się z myślami i nie wie czy się dopasować, czy uciec przez wyjście ewakuacyjne.

Album We Where Here Turin Brakes
Premiera: 30 września 2013 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz