• 2013-08-30

Premiera Seansu Nowela Coarda w Wybrzeżu

4 października na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się premiera komedii Seans autorstwa brytyjskiego dramaturga i reżysera teatralnego Noela Cowarda.

Jerzy Gorzko, Teatr Wybrzeże w Gdańsku (źródło: mat. prasowe)

Jerzy Gorzko, Teatr Wybrzeże w Gdańsku (źródło: mat. prasowe)

Komedia arcymistrza gatunku Noela Cowarda to pretekst do zabawy odwiecznymi damsko-męskimi konfliktami, z niegłupim jednak podtekstem. Karol, popularny pisarz i nieuznający granic artysta, dla poszerzenia spektrum swoich doświadczeń, organizuje wraz ze swą żoną seans spirytystyczny. Wieczór zapowiada się rozkosznie, jednak wkraczanie na niebezpieczne terytoria nie zawsze uchodzi bezkarnie. Madame Arcati, ekscentryczne medium sprowadza do przytulnego domku nową-starą lokatorkę. A potem napięcie rośnie…

Noel Coward – brytyjski reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta filmowy i aktor. Coward utrwalił się w powszechnej świadomości głównie jako twórca rewii, komedii i musicali. Do charakterystycznych dla tego twórcy dramatów można zaliczyć m.in. Życie prywatne i Seans. Sztuki Cowarda opowiadają o iluzoryczności więzi społecznych oraz o głębi indywidualnego doświadczenia wobec przyjętego sztampowego konwenansu.

Adam Orzechowski – reżyser, absolwent Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. W latach 2000- 2005 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Od 2006 roku dyrektor Teatru Wybrzeże. Powołał do życia Festiwal Prapremier i Festiwal Wybrzeże Sztuki. W Teatrze Wybrzeże wyreżyserował m.in. Farsę z Walworth Endy Walsha, Intymne lęki Alana Ayckbourna, Tajemniczą Irmę Vep Charlesa Ludlama, Fazę Delta Radosława Paczochy oraz Babę Chanel Nikołaja Kolady.

Seans:
Premiera: 4 października 2013 r., godz. 19.00
ul. Świętego Ducha 2, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Dodaj komentarz