• 2013-08-30

Rita Gombrowicz we Wsoli

W niedzielę 8 września obchodzone będą nieoficjalne imieniny Witolda Gombrowicza, nieoficjalne, bo trochę na przekór pisarzowi, który świętować nie lubił. Z tej okazji we Wsoli pojawią się wyjątkowi goście: przede wszystkim Rita Gombrowicz, a po rozmowie z nią Renata Przemyk w koncercie akustycznym.

Rita Gombrowicz, fot. Ł. Wójcik (źródło: materiały prasowe)

Rita Gombrowicz, fot. Ł. Wójcik (źródło: materiały prasowe)

Z wdową po pisarzu rozmawiać będą Dominika Świtkowska i Tomasz Tyczyński. Rita Gombrowicz gościła w Muzeum wielokrotnie, jednak to spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy to ona, a nie jej mąż, będzie głównym tematem rozmowy.

Po spotkaniu Muzeum zaprasza na koncert Renaty Przemyk, artystki obecnej na scenie od ponad 20 lat, laureatki licznych prestiżowych nagród muzycznych w Polsce. Koncertowała nie tylko w kraju, ale również we Francji (w Normandii, Bretanii i Paryżu), Niemczech i USA. Artystka pisze muzykę także do spektakli teatralnych. Towarzyszyć jej będą Błażej Chochorowski i Maciej Mąka (gitary).

Renata Przemyk, fot. M. Biedziuk (źródło: materiały prasowe)

Renata Przemyk, fot. M. Biedziuk (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie z Ritą Gombrowicz jest organizowane w ramach Powrotu Gombrowicza, czyli cyklu wydarzeń przypominających o 50. rocznicy powrotu Witolda Gombrowicza z Argentyny do Europy. Z tej okazji w muzeum pisarza we wrześniu i październiku będzie można uczestniczyć w interesujących spotkaniach literackich oraz wydarzeniu muzycznym, czyli jak zwykle: słuchać, myśleć, rozmawiać.

Spotkanie z Ritą Gombrowicz
8 września 2013 roku
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz