• 2013-08-30

Rusza rekrutacja na warsztaty Art & Fashion Festival

Od 1 do 29 września potrwa rekrutacja na warsztaty Art & Fashion Festival.

Rekrutacja na warsztaty Art & Fashion Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rekrutacja na warsztaty Art & Fashion Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty AFF to okazja do zdobycia wiedzy i doświadczenia pod okiem fachowców, ale też, niejednokrotnie, początek realnych sukcesów w świecie mody. Wśród ich absolwentów są m.in. Agata Bieleń, Domi Grzybek, Pat Guzik, Aleksandra Przybysz czy Anka Letycja Walicka – by wymienić tylko projektantów. W tym roku festiwalowe warsztaty poprowadzą m.in. bloger Scott Schuman, ilustratorka Magda Antoniuk, projektantka biżuterii Anna Orska, jazzman Wojtek Mazolewski oraz twórcy łotewskiej marki Mareunrol’s. Nagrodami dla laureatów 6 warsztatów jest wybrany kurs na prestiżowej modowej uczelni Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie, dla warsztatu Fashion Sounds – wyjazd na wybrany festiwal muzyczny w Europie, np. Glastonbury.

Warsztaty Art & Fashion Festival są skierowane do pasjonatów mody chcących rozwijać swoje umiejętności. Kandydaci powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę w zakresie tematu warsztatu, na który chcą aplikować i mieć ukończone 18 lat. Potrzebna będzie także znajomość angielskiego – jest to warunek konieczny w przypadku prowadzonych po angielsku warsztatów stylizacji Scotta Schumana i projektowania, prowadzonych przez łotewski duet Mareunrol’s.

Na każdy z warsztatów przewidziano 6 miejsc. Pierwszy etap rekrutacji – od 1 do 29 września, to wysłanie zgłoszenia zawierającego niewielki projekt przygotowany według wytycznych zamieszczonych na stronie festiwalu. Na podstawie zgłoszeń, pod okiem kuratorki festiwalu Basi Metelskiej, zostaną wybrane osoby, które wezmą udział w październikowym Art & Fashion Festival. Będzie to dla nich nie tylko udział w warsztatach, ale także wszystkich imprezach towarzyszących, m.in. wykładach Andrew Boltona – kuratora Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, twórcy wystaw Punk: From Chaos to Cuture i Alexander McQueen: Savage Beauty czy nowojorskich twórców genialnych podróbek – projektu Shanzhai Biennial.

Wszystkie zajęcia jak zwykle odbywać się będą w przestrzeniach poznańskiego Starego Browaru, wyłącznego organizatora festiwalu.

Tematy warsztatów 7. Art & Fashion Festival (AFF Workshops):

  • Fashion Design – projektowanie mody – prowadzący: Mareunrol’s (Łotwa) – 8-17 października
  • Fashion Drawing – ilustrowanie mody – prowadzący: Magda Antoniuk – 8-17 października
  • Fashion Jewellery – projektowanie biżuterii – prowadzący: Anna Orska – 8-17 października
  • Fashion Writing – pisanie o modzie – prowadzący: Hanna Rydlewska i Marcin Różyc – 8-17 października
  • Fashion Photography – fotografowanie mody – Rafał Milach – 8-17 października
  • Fashion Video – video mody – prowadzący: W P Onak – 14-17 października
  • Fashion Styling – stylizacja w modzie – prowadzący: Scott Schuman (USA) – 16-17 października
  • Fashion Sounds – dźwięk mody – prowadzący: Wojtek Mazolewski – 17-18 października

7. Art & Fashion Festival
Rekrutacja na warsztaty: 1-29 września 2013 r.
Festiwal: 8-20 października 2013 r.
Stary Browar
Poznań

Dodaj komentarz