• 2013-08-30

Spektakle z całego świata podczas Festiwalu Dialog

11 października spektaklem Johana Simonsa Oczyszczeni / Łaknąć / 4.48 Psychosis rozpocznie się VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław, w tym roku realizowany pod hasłem Gwałt porządkuje świat.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog-Wrocław, logo (źródło: mat. organizatora)

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog-Wrocław, logo (źródło: mat. organizatora)

W trakcie 8 festiwalowych dni we Wrocławiu odbędzie się pokaz 16 spektakli, w tym 8 polskich i 8 spektakli zagranicznych (m.in. RPA, Meksyk, Rwanda, Estonia, Węgry, Niemcy, Hiszpania). Wśród artystów zaproszonych na Festiwal znaleźli się zarówno reżyserzy o uznanej, międzynarodowej pozycji (Johan Simons, Krzysztof Warlikowski), debiutanci i artyści młodzi, kształtujący dopiero swój teatralny język (Paweł Szarek, Luisa Pardo, Gabino Rodriguez czy Gabor Goda) jak i artyści, którzy chociaż od lat silnie wpływają na to, co najważniejsze i najciekawsze w międzynarodowym obiegu teatralnym, nie mieli jeszcze okazji pojawić się ze swoim teatrem w Polsce (Jenifer Capraru, Brett Bailey, Angelika Liddel).

Poza spektaklami odbędą się też spotkania z artystami i intelektualistami dotyczące nie tylko teatru, ale przede wszystkim o wizjiwspółczesności, którą pokazują w swoich spektaklach zaproszeni na Festiwal reżyserzy. Wśród gości festiwalu znajdą się m.in. Philip Zimbardo, Magdalena Środa, Kazimiera Szczuka, Kinga Dunin, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jacek Żakowski, Dariusz Kosiński, Wojciech Jagielski, Wojciech Tochman i Piotr Pacewicz. W trakcie codziennych spotkań, wykładów i debat panelowych Festiwal postara się odpowiedzieć na zapisane w haśle tegorocznej edycji Dialogu – Wrocław kontrowersyjne pytanie o to, czy gwałt porządkuje świat. Oficjalna sprzedaż biletów festiwalowych rusza 2 września 2013 roku.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław:
od 11 października o 18 października 2013 roku
Wrocław

Dodaj komentarz