• 2013-08-29

Nabór do 6. edycji festiwalu Okiem Młodych

Do 31 sierpnia trwa nabór filmów do konkursu o Złote Oko – główną nagrodę Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy.

Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych", fot. Piotr Bentkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych", fot. Piotr Bentkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Impreza odbędzie się w dniach 19-22 września. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda w wysokości 3000 zł, Złote Oko oraz nagroda specjalna dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

Zwycięzca zostanie wybrany przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach w Jury zasiadali m.in.: nominowany do Oscara, Bartosz Konopka, prowadzący Kurs Dokumentalny w Szkole Wajdy, Jacek Bławut i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej, Paweł Łoziński. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film Rozmowa, który wygrał również na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz Grzegorz Zariczny z dokumentem Gwizdek, laureat głównej nagrody Sundance.

Na VI Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury, Liga Kobiet Polskich, koło w Świdnicy oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych
19-22 września 2013 r.
Świdnica

Termin nadsyłania filmów: 31 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz