• 2013-08-27

Tegoroczne Prapremiery w TPB

Festiwal Prapremier w Bydgoszczy ma charakter konkursu prezentującego spektakle, których prapremiery odbyły się w sezonie teatralnym, poprzedzającym festiwalową edycję. W tym roku Festiwal potrwa od 28 września do 6 października.

Teatr Polski w Bydgoszczy, logo (źródło: mat. prasowe)

Teatr Polski w Bydgoszczy, logo (źródło: mat. prasowe)

W czasie Prapremier zaprezentowane zostaną realizacje prapremierowe z całej Polski. Do udziału w tegorocznej edycji FP zaproszono:. Firmę w reż. Moniki Strzępki z poznańskiego Teatru Nowego, Kalinę (monodram Katarzyny Figury) w reż. Małgorzaty Głuchowskiej z Teatru Polonia/ Och Teatru w Warszawie, Klub miłośników filmu Misja w reż. Bartosza Szydłowskiego z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, Morrison/Śmiercisyn w reż. Pawła Passiniego z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, Podróż zimową w reż. Mai Kleczewskiej – koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Balladyny i romanse w reż. Konrada Dworakowskiego z łódzkiego Teatru Pinokio, Upadek pierwszych ludzi w reż. Iwony Kempy z Teatru im. W. Horzycy w Toruniu, Betlejem Polskie w reż. Wojciecha Farugi z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Requiemaszynę w reż. Marty Górnickiej z Instytutu Teatralnego w Warszawie.

W ramach dodatkowych przedsięwzięć festiwalowych zrealizowane zostaną pokazy spektakli: Zachem. Interwencja Aleksandry Jakubczak i Małgorzaty Wdowik oraz Skąpo w reż. Doroty Ogrodzkiej (bydgoska młodzież pracuje nad teatralnym projektem, dla którego punktem wyjścia będzie Skąpiec Moliera), słuchowiska oraz spotkania dramatopisarzy z całej Polski.

Ponadto, poza konkursem, odbędą się bydgoskie premiery dwóch koprodukcji międzynarodowych: Against w reż. Nilsa Torpusa oraz Europy w reż. Janusza Kicy.

Festiwal Prapremier:
od 28 września do 6 października 2013 roku
al. Mickiewicza 2, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki
Bydgoszcz

Dodaj komentarz