• 2013-08-27

IX Manifestacje Poetyckie na Starym Mieście

Od 6 do 8 września w Warszawie będzie miał miejsce IX Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie. Jego organizatorem jest Staromiejski Dom Kultury w Warszawie.

IX Festiwal Literacki „Manifestacje Poetyckie” – plakat; autor: Piotr Młodożeniec (źródło: materiały prasowe)

IX Festiwal Literacki „Manifestacje Poetyckie” – plakat; autor: Piotr Młodożeniec (źródło: materiały prasowe)

Festiwal odbywa się w placówkach kulturalnych oraz plenerach Starego Miasta. Ma charakter zlotu poetów z całego kraju, którzy prezentują swoje utwory w nietypowych aranżacjach multimedialnych, a sekundują im muzycy, plastycy i happenerzy.

Podczas tegorocznych Manifestacji będą toczyły się rozmowy o współczesnej literaturze jako laboratorium przyszłości. W rozpoczynającym festiwal dwugłosie krytycznym Przemysława Czaplińskiego oraz Edwina Bendyka literatura i nauka staną w szranki jako konkurencyjne, eksperymentalne przestrzenie, w których wykuwane są społeczne projekty, w następnych dniach z kolei poeci zostaną zapytani o performatywność ich gestów twórczych. Jednym z najważniejszych zdarzeń będzie sobotni cykl rozmów o literaturze Wspólny Pokój. Podczas tego wielogodzinnego spotkania odbędą się dyskusje, czytania wierszy, sztuk, pokazy filmów animowanych, wystawy. Dla dzieci została przygotowana pełna smakołyków Czytelnia u Baby Jagi, gdzie w jaskini światła i mroku będą mogły wyczarować swoją literaturę.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty literacko-artystyczne, Turniej Jednego Wiersza, wolna scena poetycka, nocne koncerty i spotkania klubowe.

IX Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie
Od 6 do 8 września 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz