• 2013-08-26

Pan Chartwell i Winston Churchill

14 sierpnia Wydawnictwo W.A.B. opublikowało książkę Rebecci Hunt Pan Chartwell – urzekającą humorem opowieść o walce z depresją.

Rebecca Hunt „Pan Chartwell” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Rebecca Hunt „Pan Chartwell” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Jest rok 1964. Odchodzący na emeryturę sędziwy Winston Churchill ma kłopot z niechcianym gościem – panem Chartwellem, który nawiedza jego oraz innych członków rodziny Churchillów z nieregularną częstotliwością już od kilkudziesięciu lat. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pan Chartwell to… olbrzymi czarny pies.

Wydawałoby się, że tak pomyślana powieść nie może się udać. O jakiejś dorosłej wersji Kłapouchego, który miałby zachęcać ludzi do podcinania nadgarstków i łykania garściami leków nasennych? A jednak książka jest przejmująca, dzięki temu, że Hunt utrzymuje równowagę między tonem komedii romantycznej, jakim opisuje relacje Esther z kolegami z pracy – i tragedii, gdy przedstawia stoicki smutek młodej kobiety.

The Washington Post

Rebecca Hunt (ur. 1979) studiowała malarstwo w prestiżowym londyńskim Saint Martin’s College. Dorastała w Coventry, mieszka i pracuje w Londynie. Pan Chartwell to jej debiut powieściowy. Pracuje nad kolejną książką.

Rebecca Hunt Pan Chartwell
Premiera: 14 sierpnia 2013 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz