• 2013-08-23

Op_era Tu Nowe – kultura dzieciom

W Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się seria warsztatów dla dzieci i młodzieży Op_era Tu Nowekultura dzieciom od września do października 2013 roku.

OP_era tu nowe, plakat (źródło: mat. prasowe)

OP_era tu nowe, plakat (źródło: mat. prasowe)

OP_era Tu Nowe – kultura dzieciom to seria warsztatów, które odbędą się na głównej scenie Opery Leśnej w Sopocie, w przestrzeniach backstage’u i Sali koncertowej PFK. Warsztaty są dedykowane ludziom w różnym wieku. Młodsi uczestnicy będą mieli okazję współpracować ze swoimi rodzicami lub opiekunami, starsi będą mogli indywidualnie rozwinąć  swoje talenty. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Program warsztatów:

Warsztaty I – 14 września 2013 r., godz. 12.99 – Tu/Tam////////Wewnątrz/Zewnątrz

Zabawa przysłowiem jak ryba w wodzie. Podczas warsztatów każdy uczestnik zbuduje schronienie, domek. Na dużej scenie Opery Leśnej powstanie miasto z ulicami, strefami publicznymi i prywatnymi. Między zasiedlonymi domkami powstanie sieć powiązań, koniecznych do życia. Warsztaty w zabawny sposób odniosą się do zjawisk jakimi są: społeczność, Internet, miasto. Spotkanie będzie okazją do omówienia podstawowych zagadnień dotyczących współistnienia i sąsiedztwa. Użyte zostaną kartonów, folia samoprzylepna i kolorowe taśmy. Uczestnicy wykonają pamiątkową fotografię ze skończonym dziełem.

Warsztaty II – 15 września 2013 r., godz. 12 – Przed/Po////////Było/Jest

Podczas warsztatów na dużej scenie Opery Leśnej powstaną kolorowe kompozycje na papierze. Uczestnicy spróbują opisać świat kolorami, literami, poznają temperaturę i znaczenie barw oraz charakter liter. Z pojedynczych notatek, szkiców, starych wycinków prasowych – każdy uczestnik stworzy swoją kompozycję na papierze. Autorskie kolaże złożą się w kolorową, wyjątkową opowieść pod tytułem Księga Zdarzeń, w której wykorzystane obrazy z przeszłości, stworzone elementy na nowo opiszą teraźniejszość.

Warsztaty III –  21 września 2013 r., godz. 12.00 – Po/Prucie////////Staro/Nowe

W świecie zdominowanym przez masowo produkowane ubrania polska ulica wygląda często jednakowo. Podczas warsztatów w pracowni pod sceną, ze starych, pozornie nieciekawych ubrań i tkanin powstaną oryginalne modele typu UbraniePunks. Cel osiągniemy poprzez zastosowanie zwariowanych szwów, dramatycznych cięć i chimerycznych aplikacji. Podczas warsztatów przedstawiony zostanie projekt Gosi Golińskiej Wszystkie jesteśmy córkami (NCK, 2013). Uczestnicy powinni przygotować sukienki, szale, spodnie i marynarki.

Warsztaty IV – 6 października 2013 r., godz. 12.00 – Cicho/SZA!////////Plusk/Buum

Warsztaty muzyczne dedykowane młodszym dzieciom i młodzieży. Uczestnicy będą słuchać kompozycji dźwiękowych wcześniej przygotowanych przez muzyków i artystów multimedialnych z trójmiasta i Polski. W tej sekcji odbędą się warsztaty przeprowadzone przez muzyka i artystę, podczas których powstaną instrumenty i kompozycja muzyczna. Warsztaty będą udokumentowane dźwiękowo i wizualnie, a powstałe sekwencje dźwięków i głosów będą emitowane w przestrzeniach obiektu. Prowadzenie Zuza Golińska, Oliver Heim (tres.b, Anthony Chorale)

Warsztaty V i VI – 23 oraz 30 października 2013 roku – Muuu/Zaaaa////////, Muzyczna podróż

Warsztaty, spotkania i koncerty zorganizowane dla dzieci i młodzieży przez Sopocką Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki.

Warsztaty V – 23 października 2013 r., godz. 10.00 – Muzyczna podróż, Koncert I

To szansa dla najmłodszych, i również trochę starszych na podroż do dalekiej Afryki i Azji. Poprzez morza i oceany uczestników będzie prowadził muzyczny kapitan. Spotkają małpkę, groźnego lwa, węża, który czai się gdzieś w ukryciu. Zabrzmią również piękne melodie i piosenki, które pozwolą wyobraźni przenieść się w tak odlegle miejsca.

Warsztaty VI – 30 października 2013 r., godz. 10.00 –Muzyczna podróż, Koncert II

To okazja na podróż po Europie. Muzycznym samolotem uczestnicy odwiedzą rozmaite kraje, w których poznają różnorodne instrumenty, tańce, a także tradycyjne dźwięki. To śpiewająca i taneczna trasa przez Francję, Włochy, Rosję.

Op_era Tu Nowe – kultura dzieciom
od 14 września do 23 października 2013 roku
Sopot

Dodaj komentarz