Architektura jako narzędzie inżynierii społecznej / Widoki władzy

24 sierpnia o godz. 17.00 Fundacja Bęc Zmiana w Warszawie zaprasza na dyskusję pt. Architektura jako narzędzie inżynierii społecznej, a następnie na wykład Konrada Pustoły pt. Widoki władzy.

 Widok z okna Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza; fot. Konrad Pustoła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widok z okna Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza; fot. Konrad Pustoła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dyskusja Architektura jako narzędzie inżynierii społecznej z udziałem Autonomicznej Przestrzeni Inicjatyw Syrena oraz Wymiennika, Społecznościowego Systemu Wymiany poruszy kwestię miejskiej architektury oraz układów przestrzennych w mieście w relacji z jednostką i społeczeństwem. Jej rezultatem będzie antropologiczna analiza miasta, jego szaty informacyjnej, urbanistycznych problemów w kontekście roli, jaką sprawuje jego integralna część, czyli substancja społeczna.

Projekt Konrada Pustoły Widoki władzy opiera się na potraktowaniu fotografii jako wehikułu pozwalającego wszystkim chociaż na chwilę przyjąć punkt widzenia tych nielicznych, którzy mają realną władzę. Jest to seria fotograficznych przedstawień widoków z okien gabinetów najważniejszych / najbardziej wpływowych ludzi w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Wałbrzychu i Gdańsku. Punkt widzenia, zawsze traktowany jako wyznacznik statusu społecznego jest jednocześnie bezpośrednim źródłem informacji o świecie zewnętrznym podczas czasu pracy. Co widzą z okien swoich gabinetów ludzie, którzy mają władzę polityczną, ekonomiczną, symboliczną? Wybrane fotografie widoków z okien polityków, przedsiębiorców, ludzi mediów, kultury i gwiazd pop można było zobaczyć na ulicach miast.

Spotkania odbywają się w ramach projektu Synchronicity / Synchronizacja 2013. Architektura jako narzędzie programowania zmysłów.

Architektura jako narzędzie inżynierii społecznej
24 sierpnia 2013 r., godz. 17.00

Konrad Pustoła, Widoki władzy
24 sierpnia 2013 r., godz. 18.30
ul. Jazdów 5a/4
Warszawa

Dodaj komentarz