• 2013-08-22

Yaniv Mintzer, Jan Peszek – otwarte pokazy powarsztatowe

23 i 28 sierpnia w Muzeum Sztuki w Łodzi odbędą się otwarte dla publiczności pokazy, będące finałem dwóch warsztatów prowadzonych przez Jana Peszka i Yaniva Mintzera.

Muzeum Sztuki w Łodzi, logo (źródło: mat. prasowe)

Muzeum Sztuki w Łodzi, logo (źródło: mat. prasowe)

Yaniv Mintzer przez pięć dni będzie pracował z performerami, aktorami i tancerzami.  Oba warsztaty są elementem wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca. Zarówno warsztatom, jak i pokazowi towarzyszyć będzie muzyka improwizowana na żywo. Performerzy i muzycy, eksplorując pracę wyobraźni, intuicji i postrzeganie poprzez zmysły, będą uczyć się pracować razem w wymagającej wzajemnej uważności materii, jaką jest improwizacja.

Ostatniego dnia warsztatów Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca artyści będą pracować z przestrzenią wystawy, gdzie podzielą się z publicznością efektami wspólnego procesu. Pokaz po warsztacie prowadzonym przez Yaniva Mintzera odbędzie się z improwizowaną muzyką Suavasa Lewego i Piotra Gwadery.

Yaniv Mintzer – muzyk, tancerz, terapeuta, nauczyciel. Praktykuje i uczy kontakt improwizacji od 2004 roku. Uczył się od wielu doświadczonych nauczycieli, takich jak: Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Peter Bingham and Martin Keough. W ciągu ostatnich trzech lat komponował i tworzył improwizowaną muzykę do teatru, tańca i improwizowanych performansów w Izraelu, Rosji, Japonii i Europie Wschodniej. Uczy kontakt improwizacji i improwizacji między innymi w Yafo Group School w Tel Avivie i na Uniwersytecie w Haifie. Pracuje jako terapeuta metody Ilan Lev (www.ilanlev.org) z niezależnymi tancerzami i grupami (Batsheva, Vertigo).

Pokaz grupy Yaniva Mintzera: 23 sierpnia 2013 r., godz. 19.00
Pokaz grupy Jana Peszka: 28 sierpnia 2013 r., godz. 19.00
ul. Ogrodowa 19, ms2
Muzeum Sztuki w Łodzi

Dodaj komentarz