• 2013-08-22

Lider post hip-hopu i sceny downtempo Wax Tailor wystąpi w Polsce

Trzy koncerty dj’a i producenta, twórcy instrumentalnego hip-hopu – Jeana Christophe Le Saout i jego projektu Wax Tailor odbędą się 14, 15 oraz 16 listopada w poznańskim klubie SQ, gdańskim Parlamencie i warszawskim Basenie.

Wax Tailor (źródło: mat. prasowe)

Wax Tailor (źródło: mat. prasowe)

Wax Tailor stawiany jest obok takich tuzów jak DJ Shadow, Dj Vadim, RJD2 czy nawet Portishead. A to za sprawą swoich technicznych umiejętności, jak również dzięki otwarciu na muzykę i dźwięki spoza rzeczywistości hiphopowej. Cytuje w swoich kompozycjach klasykę piosenki francuskiej, soul, funk czy muzykę filmową. Mając 3 albumy na swoim koncie Wax Tailor zagrał ponad 400 koncertów, w ponad 50 krajach. Każdy z występów muzyka zabiera publikę w piękną, audiowizualną podróż w okolice downtempo, trip hopu i elektroniki.

Wax Tailor (źródło: mat. prasowe)

Wax Tailor (źródło: mat. prasowe)

Jego debiutancki album Tales of the Forgotten Melodies (2005) okazał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów elektronicznych w jego ojczystym kraju. W 2012 r. Wax Tailor powrócił z kolejnym świetnie przyjętym wydawnictwem – Dusty Rainbow From The Dark. Płyta, która jest muzyczną opowieścią inspirowaną światem dziecięcych marzeń, przenosi w inny wymiar.

Koncerty w Polsce będą promować nadchodzący album zatytułowany Dusty Rainbow From The Dark.

Wax Tailor – koncerty
14 listopada 2013 r., godz. 20.00, klub SQ, Poznań
15 listopada 2013 r., godz. 19.00, klub Parlament, Gdańsk
16 listopada 2013 r., godz. 20.00, klub Basen, Warszawa

Dodaj komentarz