• 2013-08-22

SpaceFest! Warm Up – Koncert White Hills

Od lat w grudniu Gdańsk dzięki festiwalowi SpaceFest! stawał się centrum muzyki shoegaze i space rocka. Tym razem jednak gitarowe święto zacznie się wczesną jesienią – 30 września w CSW Łaźnia wystąpi amerykański duet White Hills.

White Hills (źródło: mat. prasowe)

White Hills (źródło: mat. prasowe)

Koncert nowojorskiej grupy będzie rozgrzewką przed grudniowym festiwalem i jedyną okazja zobaczenia zespołu w Polsce w czasie jesiennej trasy po Europie. Dla tych, którzy nie będą mieli okazji pojawić się na koncercie pozostanie na pocieszenie obejrzenie ich występu w najnowszy filmie Jim Jarmuscha Only Lovers Left Alive.

Podstawowy skład amerykańskiego zespołu White Hills tworzą gitarzysta Dave W. i basistka Ego Sensation. Większość ich piosenek to długie, rozbudowane formy muzyczne. Zespół jest znany ze swego bogatego dorobku: płyt wydanych w licznych wydawnictwach, często jedynie na winylu. Mają na koncie również wspólne nagrania z brytyjską grupą Gnod. Podczas koncertów White Hills wykorzystują dramatyczne oświetlenie i maszyny do dymu. Dzielili scenę z takimi wykonawcami jak: MONO, The Flaming Lips, Sleepy Sun, Cloudland Canyon, Mudhoney, Akron/Family, Monster Magnet, Oneida i Pontiak.

SpaceFest!, logo (źródło: mat. prasowe)

SpaceFest!, logo (źródło: mat. prasowe)

SpaceFest! – festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, prowadzone w CSW Łaźnia warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe. Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z CSW Łaźnia (w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska) i przy wsparciu Miasta Gdańska.

Koncert White Hills
30 września 2013 roku
ul. Jaskółcza 1, Centrum Sztuki Współczesnej

Trzecia edycja festiwalu SpaceFest!
od 6 do 7 grudnia 2013 roku
Gdańsk

Dodaj komentarz