• 2013-08-22

Rigoletto w Las Vegas

25 sierpnia o godz. 17.00 w kinie Kijów.Centrum w Krakowie odbędzie się retransmisja opery Giuseppe Verdiego Rigoletto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Željko Lučić w spektaklu „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, fot. Nick Heavican/Metropolitan Opera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Željko Lučić w spektaklu „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, fot. Nick Heavican/Metropolitan Opera (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowa inscenizacja w reżyserii nagrodzonego nagrodą Tony Michaela Mayera przenosi akcję Rigoletto z XVI-wiecznych Włoch do Las Vegas lat 60. XX wieku. W roli tytułowej Željko Lučić, jako jego córka Gilda wystąpi znakomita niemiecka sopranistka Diana Damrau, w roli księcia Mantui zobaczymy polskiego tenora Piotra Beczałę.

Próbowałem wyobrazić sobie współczesną wersję dekadencji panującej w pałacu księcia, gdzie goście przybywają w pogoni za władzą, bogactwem i pięknem [...] Przyszło mi na myśl Las Vegas lat 60. XX wieku, gdzie żarty i zabawa mogą łatwo obrócić się w tragedię.

– Michael Mayer, reżyser

Jaki jest nowy Rigoletto wyprodukowany przez MET? Michael Mayer pracował dla nowojorskiej opery po raz pierwszy i widać to już w kilka chwil po rozpoczęciu spektaklu. Barwny świat, który stworzył wnosi powiew świeżości w klasyczną zazwyczaj scenografię w teatrach muzycznych.

Rigoletto
Muzyka: Giuseppe Verdi
Reżyseria: Michael Mayer
Dyryguje: Michele Mariotti
Obsada: Diana Damrau (Gilda), Oksana Volkova (Maddalena), Piotr Beczała (Duke of Mantua), Željko Lučić (Rigoletto), Štefan Kocán (Sparafucile)
25 sierpnia 2013 r., godz. 17.00
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz