• 2013-08-22

Polski film

Od 6 września na ekranach kin będzie można obejrzeć komedię Marka Najbrta pt. Polski film, czyli opowieść o czeskich aktorach, którzy kręcą w Polsce film.

Kadr z filmu „Polski film” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Polski film” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nikt nic nie wie… czeski film! To powiedzenie znane Polakom, którzy niejednokrotnie bawili się oglądając pełne wysmakowanej poetyki absurdu czeskie komedie. Czesi z właściwym sobie humorem – w oparach pure nonsensu – napisali scenariusz Polskiego filmu, czyli opowieść o czeskich aktorach, którzy kręcą w Polsce film.

Kultowi aktorzy: Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polašek, Marek Daniel i Jan Budař tworzą w Polskim filmie kulturowy gulasz, w którym mieszają się pojęcia, stereotypy, obserwacje, ludzkie charaktery, symbole i przywary współczesnego świata. To wszystko opowiadają z mistrzowskim wykorzystaniem zasady błędu konotacyjnego.

W Polskim filmie w reżyserii Marka Najbrta rolę aktorki, w której zakochuje się Liška, gra Katarzyna Zawadzka, a polskiego producenta Krzysztof Czeczot. Jak to w czeskim filmie – będzie można zobaczyć nawet Malkovicha w zupełnie zaskakującej roli. Pytanie – czy on wie, że zagrał w tym filmie?

Polski film
Reżyseria: Marek Najbrt
Występują: Pavel Liška, Tomaš Matonoha, Josef Polašek, Marek Daniel, Jan Budař, Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot
Dystrybucja: ITI Cinema
W kinach od 6 września 2013 roku

Dodaj komentarz