• 2013-08-22

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Przegląd teatrów pantomimy z całego świata potrwa od 23 do 31 sierpnia w czasie XIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. W tym roku w Warszawie wystąpią zespoły z Francji, Niemiec, Ukrainy, Czech i Polski.

XVIII Festiwal Sztuki Mimu, plakat (źródło: mat. prasowe)

XVIII Festiwal Sztuki Mimu, plakat (źródło: mat. prasowe)

Organizowany co roku Festiwal stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. To również jedyny na świecie festiwal pantomimy prezentujący wyłącznie spektakle niewerbalne. W trakcie festiwalu odbędzie się również Wieczór Współczesnej Pantomimy, na który złożą się tworzone w czasie festiwalu etiudy w wykonaniu kilkudziesięciu artystów.

W tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć klasyczną pantomimę w stylu Marcela Marceau, physical theatre, pantomimę nowoczesną, spektakl nawiązujący do dokonań Henryka Tomaszewskiego oraz lekką i zabawną pantomimę ukraińską. Tradycyjnie w czasie festiwalu odbędą są otwarte warsztaty sztuki pantomimy, prowadzone przez artystów prezentujących różne szkoły pantomimy na świecie, kierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować sił w tym rodzaju sztuki teatralnej.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego i działań pantomimicznych w przedstawieniach teatrów dramatycznych. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współtwórca wielu projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 roku prowadzący w Warszawie Studio Pantomimy.

Repertuar Festiwalu:

  • 23 sierpnia – Szatnia Wrocławski Teatr Pantomimy (Polska)
  • 24 sierpnia – Śmierć Markiza De Sade – On The Dark Road / Dante -Light in Darkness Tantehorse (Czechy)
  • 25 sierpnia – Agua De Lagrimas Warszawskie Centrum Pantomimy
  • 27 sierpnia – Quartet De.Kru (Ukraina)
  • 29 sierpnia – Modern Mime Evening/Wieczór Współczesnej Pantomimy
  • 30 sierpnia – Tell Me The Truth… Compaqnie Mangano-Massip (Francja)
  • 31 sierpnia – Follow Light Bodecker & Neander Company (Niemcy)

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu:
od 23 do 31 sierpnia 2013 roku
ul. Kasprzaka 22, Scena na Woli
Warszawa

Dodaj komentarz