• 2013-08-22

Kwestia kościelna w Testamencie Psa Teatru Nowego

We wrześniu na scenie Teatru Nowego w Poznaniu ponownie pojawi się spektakl Historia o miłosiernej, czyli Testament Psa, przedstawiający współczesną wersję moralitetu w reżyserii Remigiusza Brzyka.

„Historia o miłosiernej, czyli Testament Psa", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Historia o miłosiernej, czyli Testament Psa", plakat (źródło: mat. prasowe)

W małym miasteczku, w którym obowiązuje ściśle ustalona hierarchia społeczna, umiera pies bogatej Piekarzowej. W wyniku intryg łotrzyka Świerszcza, powołującego się na tytułowy testament psa, udaje się nakłonić miejscowego proboszcza do uroczystego katolickiego pochówku zwierzaka. Kiedy wiadomość o tym dociera do Biskupa, sprawa się komplikuje, a do testamentu trzeba dodać kolejne zapisy… Intryga się zagęszcza, interweniuje Duch Święty, a na scenę wkraczają przedstawiciele Nieba i Piekła.

W Teatrze Nowym reżyser łączy nieokiełznaną witalność młodych adeptów sztuki aktorskiej z kunsztem doświadczonych aktorów. Pierwsza wersja spektaklu została zrealizowana we wrocławskiej PWST. Przedstawienie zachwyciło zarówno jurorów Festiwalu Szkół Teatralnych, jak i publiczność we wszystkich miejscach, w których było prezentowane.

Testament Psa - Ariano Suassuna

Przekład: Danuta Żmij, Witold Wojciechowski
Reżyseria i scenografia: Remigiusz Brzyk
Współpraca scenograficzna i kostiumy: Małgorzata Zelek, Agnieszka Majkutewicz
Muzyka i opracowanie muzyczne: Filip Kalinowski

Spektakl:
6, 7  i 8 września 2013 r., godz. 19.00
ul. Dąbrowskiego 5, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Dodaj komentarz