• 2013-08-21

Ruszają zdjęcia do nowych produkcji Studia Munka

Pod koniec sierpnia ruszają zdjęcia do dwóch produkcji Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. 24 sierpnia w Kaliszu na plan wejdzie ekipa filmu Michała Grzybowskiego Hitler w operze. Z kolei 26 sierpnia w Warszawie rozpoczną się zdjęcia do Całego mnóstwa miłości w reżyserii Bartka Kaczmarka.

Przemysław Redkowski (źródło: materiały prasowe producenta)

Przemysław Redkowski (źródło: materiały prasowe producenta)

Hitler w operze to historia oparta na prawdziwym wydarzeniu. Aaron, spokojny i zamknięty w sobie tancerz z Izraela, gwiazda której blask już dawno przygasł, przyjeżdża do Polski do prowincjonalnego teatru na gościnny występ. W pracownikach teatru budzi jednocześnie podziw i respekt. Aaron nie czuje się jednak komfortowo w Państwie, w którym Żydzi tyle wycierpieli, ale jako profesjonalista stara się tego nie okazywać i zintegrować z zespołem. W roli Aarona wystąpi Redbad Klijnster. W filmie zagrają także Maciej Marczewski i Szymon Mysłakowski. Przemysław Redkowski wcieli się w postać, która Aaronowi będzie przypominać Hitlera.

Zdjęcia do filmu w całości powstaną w Kaliszu. Film produkowany jest w koprodukcji z Wajda Studio oraz TVP S.A.

Krótkometrażowy debiut Bartka Kaczmarka Całe mnóstwo miłości to historia Łukasza – trębacza jazzowego kwintetu, który grywa regularnie wraz z zespołem Harpagany na dziwacznych potańcówkach w klubie Syreni Śpiew. W tej roli pojawi się Łukasz Korybalski – młody, zawodowy trębacz. Akcja filmu toczy się w bardzo gorący sierpniowy weekend. Po tradycyjnie mocno zakrapianym koncercie Łukasz wraca bladym świtem do domu, w którym mieszka ze swoją dziewczyną Anią. Ania informuje Łukasza, że wyjeżdża z grupką znajomych na weekend nad jezioro. Tego samego dnia Łukasz zamawia firmę przeprowadzkową. Postanawia wykorzystać sytuację – wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania i zamieszkać z powrotem w swojej kawalerce. Całe mnóstwo miłości to film o współczesnym trzydziestolatku. O próbie ucieczki od tego, od czego nie da się uciec – od samego siebie.

Koproducentem filmu jest Manianafilms.

Oba filmy powstają w ramach programu 30 Minut realizowanego przez Studio Munka – SFP. Program został powołany w 2005 roku jako wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Wajda Studio, Telewizji Polskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Hitler w operze
Reżyseria: Michał Grabowski

Całe mnóstwo miłości
Reżyseria: Bartek Kaczmarek
Premiery filmów planowane są na 2014 rok.

Dodaj komentarz